Kolejny zespół świętuje rocznicę wydania albumu zestawem do makijażu. Tym razem padło na Evanescence

i

Autor: Screen z YouTube/Evanescence Zestaw do makijażu od Evanescence

Kolejny zespół świętuje rocznicę wydania albumu zestawem do makijażu. Tym razem padło na Evanescence

2023-01-20 14:56

Już w marcu minie dokładnie 20 lat od premiery debiutanckiego albumu Evanescence. Krążek "Fallen" ma dziś miano kultowego, jednego z najważniejszych w historii nu metalu. Amy Lee już jakiś czas temu zdradziła, że grupa przygotowała z tej okazji dla fanów coś naprawdę specjalnego. Czy miała na myśli... zestaw do makijażu?!

4 marca 2003 roku ukazał się debiutancki album grupy Evanescence. Krążek Fallen osiągnął ogromny sukces krytyczny i komercyjny, napędzany przebojowym singlem Bring Me to Life i dotarł ostatecznie do trzeciego miejsca amerykańskiego Billboard 200. Zespół uzyskał łącznie pięć nominacji do nagrody Grammy, z czego udało mu się wygrać dwie: Dla najlepszego nowego artysty i za najlepszy hard rockowy występ. W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat od wydania tego przełomowego dla historii metalu krążka. Już jakiś czas temu liderka formacji, Amy Lee zdradziła, że zespół ma specjalny pomysł, jak świętować tak ważną rocznicę w karierze, zaznaczając, że nie chodzi o trasę koncertową. Czy chodziło wtedy o... zestaw do makijażu?

Evanescence kolejnym zespołem z własnym zestawem do makijażu

Kilka dni temu zespół Korn ogłosił, że z okazji 25-lecia krążka Follow the Leader wypuszcza własną linię cieni do powiek. Wygląda na to, że jest to jakaś nowa moda, wśród grup nu metalowych, gdyż chwilę później z tym samym ogłoszeniem przyszła właśnie Evanescence. Także ta formacja połączyła siły z firmą HipDot i stworzyła własną kolekcję ośmiu cieni do powiek, w kolorach, inspirowanych grafiką płyty Fallen. Każdy odcień nosi nazwę utworu, który znalazł się na wydawnictwie. Całość znajduje się w opakowaniu, przypominającym płytę CD.

  • Hello (Czarny, matowy)
  • Going Under (błyszczący biały)
  • Haunted (Jasnoniebieski/srebrny - brokat)
  • Bring Me to Life (stonowany niebieski/szary - matowy)
  • Everybody’s Fool (ciemnoniebieski dżins - matowy)
  • My Immortal (Królewski niebieski - brokat)
  • Taking Over (szary - brokat)
  • Imaginary (głęboki królewski błękit - z połyskiem)
Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?