Kirk Hammett wspomniał, jak Jason Newsted pomógł zespołowi po śmierci Cliffa Burtona

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=Vf3Qv6yGZTQ

Kirk Hammett wspomniał, jak Jason Newsted pomógł zespołowi po śmierci Cliffa Burtona

2021-10-14 10:17

Śmierć Cliffa Burtona była dla zespołu Metallica ogromnym ciosem, po którym bardzo ciężko było się podnieść. Miejsce zmarłego gitarzysty zajął Jason Newsted, który nagrał z grupą albumy, które uznawane są dziś za kultowe. Jak tamten czas wspomina Kirk Hammett? W czym Jason pomógł Metallice?

Śmierć Cliffa Burtona to jeden z trudniejszych momentów w karierze Metalliki, która musiała szybko podnieść po tej sytuacji, znaleźć kogoś na zastępstwo i działać dalej. Na horyzoncie szybko pojawił się Jason Newsted, który okazał się bardzo dobrym wyborem dla zespołu, nagrywając później płyty, które stały się kultowe. Jak tamten czas wspomina Kirk Hammett i w czym zespołowi pomógł wtedy Jason?

Co tam w środku gra - Metallica

Kirk Hammett wspomniał, jak Jason Newsted pomógł zespołowi po śmierci Cliffa Burtona

W wywiadzie dla Zane’a Lowe’a Kirk Hammett wspomniał, jak wyglądał trudny czas po śmierci Cliffa. W czym wtedy pomógł Jason Newsted? Jak powiedział Kirk:

Muszę zaznaczyć, że Jason był z nami na sto procent. Tuż po śmierci Cliffa to był mroczny czas, a on był dla nas tym przebłyskiem optymizmu. Byliśmy w trudnym stanie psychicznym, nie miałem żadnego mentora, który powiedziałby mi, jak sobie poradzić ze śmiercią tak bliskiego przyjaciela. I nagle zjawił się Jason, od którego biła energia, światło i optymizm, których tak bardzo wówczas potrzebowaliśmy. To było dziwne, bo kochaliśmy go i nienawidziliśmy za to, że nie był Cliffem. Ale muszę przyznać, że przez te 8-9 miesięcy, kiedy próbowaliśmy wyjść z dołka wspierał nas i zapewniał stabilność. Był z nami, kiedy go potrzebowaliśmy.

Jason Newsted grał w Metallice w latach 1986-2001.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu