Kirk Hammett przewrócił się i rozbił gitarę na scenie. Poleciały wulgaryzmy!

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Gitarzysta Metalliki robi demolkę na koncercie

Kirk Hammett przewrócił się i rzucał gitarą na scenie. Poleciały wulgaryzmy!

2023-11-20 10:52

W sobotę w kierunku Kirka Hammetta z Metalliki z całego świata płynęły życzenia - gitarzysta świętował urodziny! Tego dnia z pewnością towarzyszył mu dobry nastrój, w przeciwieństwie do tego, który zdawał się mieć tydzień wcześniej, podczas występu Metalliki na Ford Field w Detroit w stanie Michigan. Co tam się właściwie zadziało?!

W połowie kwietnia tego roku Metallica wydała bardzo dobrze przyjęty i nominowany do Grammy album 72 Seasons i niemal natychmiast wyruszyła w promującą go trasę koncertową. Od tamtej pory o zespole jest stosunkowo cicho, a ta zdaje się skupiać na występowaniu. Ciszę od czasu do czasu przerywają Lars Ulrich kolejnymi wywiadami czy Kirk Hammett, regularnie mylący na trasie intro do Nothing Else Matters czy teraz, robiący totalną demolkę na scenie!

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Totalna demolka na koncercie Metalliki!

To takowej właśnie doszło na pokazie formacji na Ford Field w Detroit w stanie Michigan, który miał miejsce w niedzielę 12 listopada. W trakcie intro do kawałka Fight Fire With Fire, Kirk potknął się i dość niefortunnie upadł, wprost na swoją gitarę, fioletowego ESP. Gitarzystę wyjątkowo rozzłościła ta sytuacja, gdyż tuż po tym, jak już udało mu się wstać, rzucił rzeczone wiosło w kierunku swojego technicznego, nie omieszkał przy tym rzucił kilku bluzgów. Kirk dość szybko dostał do ręki inną gitarę i przystąpił do zagrania wspomnianego kawałka. W tym czasie techniczni stanęli na rzęsach i naprawili uszkodzone wiosło na tyle, że Hammett wrócił do grania na nim później w trakcie pokazu. Zobaczcie nagranie z całego zajścia poniżej!