Kirk Hammett

i

Autor: Rex Features/East News

Kirk Hammett pochwalił sie utworem z nadchodzącej solówki. Co wiemy o nowej płycie?

2022-04-21 13:06

Gitarzysta Metalliki publikuje nowy numer ze swojego solowego albumu "Portals". To przedsmak tego, co będziemy mogli usłyszeć już niedługo. Sprawdźcie, co jeszcze wiemy o nadchodzącym wydawnictwie.

Kirk Hammett udostępnił na platformach streamingowych utwór "High Plains Drifter", który jest zapowiedzią solowego krążka gitarzysty. Mimo ogromnego doświadczenia i wielu lat w branży muzycznej, przyznał też, że stresuje się premierą nowej płyty. Pomysł na kompozycje zrodził się jeszcze w 2017 roku, kiedy chciał stworzyć muzykę do jednej z wystaw w Peabody Essex Museum. Pewnego razu usiadł i stworzył utwory, które nie pasowały do repertuaru Metalliki i w ten sposób narodził się pomysł na EP-kę. Sprawdźcie, co jeszcze wiemy o nadchodzącym wydawnictwie.

Wywiadówka - Jan Borysewicz

Kirk Hammett zapowiada solowy album. Co wiemy o płycie?

Premierą nadchodzącego albumu zaplanowano na 23 kwietnia 2022. Całość ma ukazać się w postaci płyty CD oraz na winylu. "Portals" będzie dostępny również w streamingu na wszystkich popularnych platformach. Solowy minialbum będzie zawierał cztery kompozycje instrumentalne. Gitarzysta podkreśla, że próbował wyobrazić sobie w głowie film i tworzyć do niego ścieżkę dźwiękową.

"Początkowo, zanim w ogóle zrodził się pomysł na solową płytę EP, chciałem stworzyć muzykę akompaniującą wystawie „It’s Alive” w Peabody Essex Museum w Salem w 2017 roku. Chciałem, żeby odpowiednia muzyka grała na zapętleniu, gdy ludzie będą zwiedzać wystawę. Pewnego wieczoru usiadłem i zanim się zorientowałem powstał „Maiden And The Monster”. Pierwotny koncept „Portals” zrodził się z tej kompozycji. Zdałem sobie sprawę, że mogę tworzyć różne fragmenty ścieżki dźwiękowej. Tworzę dźwięki i muzykę do filmów wyświetlanych w mojej głowie." - powiedział Hammett

Sonda
Czekasz na solową płytę Kirka Hammetta?

Kirk Hammett publikuje nowy utwór. Jak brzmi High Plains Drifter?

Gitarzysta Metalliki pochwalił się nowym singlem z solowego materiału. Numer nazywa się "High Plains Drifter" i jest inspiracją westernu Clinta Eastwooda z 1973 r. W naszym kraju film nosił tytuł "Mściciel". Kirk Hammet podkreśla, że tworząc ten utwór miał w głowie właśnie tę produkcję. Całość udostępniamy do odsłuchu poniżej.