Kim Noval wraca po 11 latach!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Bart Pogoda Kim Novak - wielki powrót po 11 latach

Kim Nowak wraca po 11 latach! Nowy singiel i zapowiedź płyty!

2023-06-02 13:19

W wielkim stylu powraca zespół Kim Nowak! Grupa zapowiedziała premierę pierwszego od 11 lat albumu studyjnego! Wydawnictwo "My" promuje singiel pod tym samym tytułem, który ukazał się w piątek 2 czerwca! Kiedy natomiast swoją premierę będzie miała nowa płyta formacji?

KIM NOWAK to zespół garaż-rockowy, założony w 2009 roku przez Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich. Grupa powraca 11 lat po premierze albumu „Wilk”. Do składu dołączył Staszek Wróbel grający na gitarze basowej. Spontaniczna reaktywacja KIM NOWAK jest wynikiem tęsknoty za tym, co w rockowym graniu najważniejsze: energetycznym, bezpretensjonalnym brzmieniem i niebanalnym przekazem.

Fisz Bartosz Waglewski - nie uważam się za boomera I MELLINA #8 Marcin Meller

Nowość od Kim Nowak!

Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór „My”, który daje fanom przedsmak tego, co będą mogli usłyszeć w najnowszej odsłonie projektu KIM NOWAK. Trzecia płyta to wycieczka w stronę eterycznych opowieści, dojrzałych brzmień i szczerych emocji. Album wypełniony jest prostymi, post-punkowymi brzmieniami, typowymi dla alternatywnej, garażowej estetyki gitarowej. Niezmienne najbardziej rozpoznawalnym elementem, nadającym całości materiału wyjątkowej głębi, pozostają teksty Fisza jaki i niebanalna, charakterystyczna gra Michała Sobolewskiego. Wydawnictwo ukaże się w październiku tego roku.