Kim Gordon

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danielle Neu Kim Gordon wyda drugi solowy album! Tak brzmi jego pierwsza zapowiedź, "Bye Bye"

Kim Gordon wyda drugi solowy album! Tak brzmi jego pierwsza zapowiedź, "BYE BYE"

2024-01-17 9:25

Kim Gordon powróci już 8 marca ze swoim drugim solowym albumem zatytułowanym "The Collective", który ukaże się nakładem wytwórni Matador! Album zapowiada singiel "BYE BYE" udostępniony wraz z teledyskiem z udziałem Coco Gordon Moore, który został wyreżyserowany przez fotografkę i reżyserkę Clarę Balzary, a zdjęcia wykonał Christopher Blauvelt.

Nagrany w rodzinnym Los Angeles "The Collective" jest następcą jej pełnometrażowego debiutu "No Home Record" z 2019 roku i kontynuacją współpracy z producentem Justinem Raisenem (Lil Yachty, John Cale, Yeah Yeah Yeahs, Charli XCX, Yves Tumor), wraz z dodatkową produkcją Anthony'ego Paula Lopeza. Album rozwija ich wspólne budowanie muzycznego świata z surowymi, 'popsutymi', dubowymi i trapowymi podkładami Raisina, które stanowią konstrukcje dla intuicyjnych kolaży słownych Gordon i jej chwytliwych mantr.

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Legenda sceny alternatywnej

Od czasu powstania przełomowego Sonic Youth na początku lat 80-tych, Gordon pozostaje na styku muzyki, sztuki i (ostatnio) książek i filmu. Zadebiutowała na 1. miejscu listy bestsellerów NY Times z pamiętnikiem 'Girl In A Band' z 2015 roku, zagrała w filmie "Don't Worry, He Won't Get Far On Foot" z 2018 roku, którego reżyserem jest Gus Van Sant. Wraz z Billem Nacem występowała jako Body/Head i otworzyła wiele indywidualnych wystaw w renomowanych muzeach na całym świecie. Wydany w 2019 roku debiutancki album Kim Gordon "No Home Record" zyskał szerokie uznanie krytyków, w tym „The New York Times”, The Guardian, Sunday Times, Vogue, Vanity Fair i Pitchfork. Materiał zagrany na żywo z pełnym zadebiutował na festiwalu muzycznym BBC 6 w Londynie tuż przed wybuchem pandemii. W ostatnim czasie grała na wybranych festiwalach, w tym Riot Fest, Primavera i Corona Capital. Dorobek artystyczny Gordon od czasu "No Home Record" obejmuje książkę/album/artystyczny pamiętnik "No Icon" (wyd.Rizzoli), singiel z byłym frontmanem Dinosaur Jr. J Mascisem, wystawę jej obrazów w nowojorskiej galerii sztuki 303, zlecenie The Museum im Bellpark w Kriens w Szwajcarii, które było zrealizowane we współpracy z artystką Josephine Pryde oraz taneczno-muzyczny występ sceniczny z choreografem Dimitrim Shamblesem. Ponadto Gordon zorganizowała publiczną wyprzedaż swojej kultowej garderoby, z której cały dochód został przeznaczony na Downtown Women's Center w Los Angeles.