Kim Gordon

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danielle Neu Kim Gordon wyda drugi solowy album! Tak brzmi jego pierwsza zapowiedź, "Bye Bye"

Kim Gordon rozmyśla o dyskryminacji w singlu "I'm a Man"

2024-02-20 16:14

To drugi singiel artystki z nadchodzącego albumu "The Collective"!

Kim Gordon wydała „I’m a Man” - najnowszy utwór zapowiadający jej drugi solowy album "The Collective", który ukaże się 8 marca nakładem Matador. W mrocznym, wzburzonym krajobrazie dźwiękowym Gordon w swoim niepowtarzalnym stylu rozmyśla o dyskryminacji, normach związanych z płcią i ograniczeniach społecznych – po raz kolejny rzucając słuchaczowi wyzwanie do głębokiego przemyślenia otaczającego go świata. „I’m a Man” został udostępniony wraz z sugestywnym teledyskiem z Coco Gordon Moore i Conor Fay w rolach głównych. Wyreżyserowany przez reżysera Alexa Rossa Perry'ego, najbardziej znanego ze scenariusza i reżyserii filmów "Listen Up Philip" i "Her Smell".

Singiel „I’m a Man” pojawił się po pierszej udostępnionej kompozycj "BYE BYE", która pojawiła się wraz z teledyskiem także z udziałem Coco Gordon Moore, który został wyreżyserowany przez fotografkę i reżyserkę Clarę Balzary, a zdjęcia wykonał Christopher Blauvelt.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

O nadchodzącym albumie

Nagrany w rodzinnym Los Angeles "The Collective" jest następcą jej pełnometrażowego debiutu "No Home Record" z 2019 roku i kontynuacją współpracy z producentem Justinem Raisenem (Lil Yachty, John Cale, Yeah Yeah Yeahs, Charli XCX, Yves Tumor), wraz z dodatkową produkcją Anthony'ego Paula Lopeza. Album rozwija ich wspólne budowanie muzycznego świata z surowymi, 'popsutymi', dubowymi i trapowymi podkładami Raisina, które stanowią konstrukcje dla intuicyjnych kolaży słownych Gordon i jej chwytliwych mantr.

Od czasu powstania przełomowego Sonic Youth na początku lat 80-tych, Gordon pozostaje na styku muzyki, sztuki i (ostatnio) książek i filmu. Zadebiutowała na 1. miejscu listy bestsellerów NY Times z pamiętnikiem 'Girl In A Band' z 2015 roku, zagrała w filmie "Don't Worry, He Won't Get Far On Foot" z 2018 roku, którego reżyserem jest Gus Van Sant. Wraz z Billem Nacem występowała jako Body/Head  i otworzyła wiele indywidualnych wystaw w renomowanych muzeach na całym świecie.

Wydany w 2019 roku debiutancki album Kim Gordon "No Home Record" zyskał szerokie uznanie krytyków, w tym „The New York Times”, The Guardian, Sunday Times, Vogue, Vanity Fair  i Pitchfork. Materiał zagrany na żywo z pełnym zespołem zadebiutował na festiwalu muzycznym BBC 6 w Londynie tuż przed wybuchem pandemii. W ostatnim czasie grała na wybranych festiwalach, w tym Riot Fest, Primavera i Corona Capital.

Dorobek artystyczny Gordon od czasu "No Home Record" obejmuje książkę/album/artystyczny pamiętnik "No Icon" (wyd.Rizzoli), singiel z byłym frontmanem Dinosaur Jr. J Mascisem, wystawę jej obrazów w nowojorskiej galerii sztuki 303, zlecenie The Museum im Bellpark w Kriens w Szwajcarii, które było zrealizowane we współpracy z artystką Josephine Pryde oraz taneczno-muzyczny występ sceniczny z choreografem Dimitrim Shamblesem. Ponadto Gordon zorganizowała publiczną wyprzedaż swojej kultowej garderoby, z której cały dochód został przeznaczony na Downtown Women's Center w Los Angeles.