Kerry King

i

Autor: Rex Features/East News

Muzyczne nowości

Kerry King wypuszcza nowy utwór. Premiera debiutanckiego albumu jego projektu coraz bliżej

W sieci pojawił się właśnie drugi singiel, który promuje album projektu, na którego czele stoi Kerry King, gitarzysta Slayera. Wspomniany krążek na rynku ukaże się w maju, z kolei w czerwcu King, wraz ze swoim zespołem, zagra w naszym kraju koncert.

Kerry King wypuszcza nowy utwór. Tak brzmi "Residue"

17 maja 2024 na rynku ukaże się debiutancki album projektu, za który odpowiada Kerry King, gitarzysta Slayera, zatytułowany "From Hell I Rise". Przypomnijmy, że w jego zespole znaleźli się: wokalista Mark Osegueda (Death Angel), perkusista Paul Bostaph (Slayer), basista Kyle Sanders (Hellyeah) oraz drugi gitarzysta Phil Demmel (ex-Machine Head).

Na początku lutego tego roku King zdradził szczegóły nadchodzącego albumu. W sieci pojawił się także pierwszy utwór zapowiadający całość ("Idle Hands"). Na miesiąc przed premierą "From Hell I Rise" przyszła pora na kolejny singiel. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Jest już dostępny utwór "Residue", do którego powstał także teledysk. Za wideoklip do wspomnianej kompozycji odpowiadają Jim Louvau i Tony Aguilera, którzy w przeszłości współpracowali m.in. z zespołem Exodus czy Jerrym Cantrellem. Pomysł na teledysk był dość prosty.

Ognisty, świetny heavy metalowy występ, który przedstawia światu nowy projekt Kerry'ego Kinga i członków jego zespołu. Bez bzdur i bez więźniów, to występ muzyków pośród płomieni i płonących pentagramów – przyznaje Louvau. – Zawsze pisałem muzykę w stylu horroru, więc sensowne było dodanie ognia do pierwszego teledysku, w którym można zobaczyć cały zespół, który moim zdaniem jest po prostu niesamowity. Myślę, że ogień idzie w parze z diabłem, a mówienie o diable nie jest mi obce – dodaje natomiast King. 

Całość możecie sprawdzić poniżej: 

Na albumie "From Hell I Rise" znajdzie się 13 premierowych kompozycji. Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. Diablo
 2. Where I Reign
 3. Residue
 4. Idle Hands
 5. Trophies Of The Tyrant
 6. Crucifixation
 7. Tension
 8. Everything I Hate About You
 9. Toxic
 10. Two Fists
 11. Rage
 12. Shrapnel
 13. From Hell I Rise 

Kerry King

i

Autor: mat. prasowe

Kerry King w Polsce

Kerry King, wraz ze swoim zespołem, przyjedzie w tym roku do Polski, aby promować album "From Hell I Rise". Zobaczymy ich w trakcie tegorocznej odsłony Mystic Festivalu. Przypomnijmy, że festiwal odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. King zagra ostatniego dnia na głównej scenie. Na festiwalu zagrają także m.in. Megadeth, Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Accept czy Kreator. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: