Kerry King

i

Autor: AP/East News

Wiadomości

Kerry King o swoim solowym projekcie i wyzwaniach z nim związanych: "To o wiele trudniejsze niż przypuszczałem"

Już niebawem na rynku pojawi się debiutancki album projektu Kerry'ego Kinga, gitarzysty Slayera. Muzyk przyznał, w jednym z ostatnich wywiadów, że powołanie do życia nowego zespołu wiązało się z pewnymi wyzwaniami, których początkowo się jednak nie spodziewał!

Kerry King o wyzwaniach w związku z założeniem nowego projektu

Już 17 maja 2024 na rynku ukaże się debiutancki album projektu, za który odpowiada Kerry King, gitarzysta Slayera. Krążek będzie zatytułowany "From Hell I Rise" i znajdzie się na nim 13 premierowych kompozycji.

W zespole Kinga znaleźli się także: wokalista Mark Osegueda (Death Angel), perkusista Paul Bostaph (Slayer), basista Kyle Sanders (Hellyeah) oraz drugi gitarzysta Phil Demmel (ex-Machine Head).

Ostatnio gitarzysta, w wywiadzie dla francuskiej telewizji Loud TV, podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi solowej działalności. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

To o wiele trudniejsze niż przypuszczałem. Przez ostatnie co najmniej trzy dekady byłem w pewnym sensie rozpieszczany. Teraz zaczynam od nowa… Mimo. że mam gigantyczną historię w Slayerze, startuję od zera – powiedział King. 

Muzyk został także zapytany o to, czy – po zakończeniu działalności przez Slayera, który w tym roku jednak powróci na koncerty – nie rozważał kompletnego wycofania się z muzyki. – Ani przez sekundę nie myślałem o rezygnacji z kontynuowania kariery. Na tym etapie życia każda płyta może być ostatnią. Nie sądzę, żeby to była moja ostatnia płyta, muszę iść dalej. Myślę, że fanom się całość spodoba i myślę, że będziemy się dobrze bawić

W wywiadzie dla Loud TV Kerry King opowiedział ponadto o atmosferze wewnątrz jego zespołu. – W kontekście tego projektu najważniejsze dla mnie było zatrudnienie moich przyjaciół. Mógłbym pozyskać każdego z tej branży – również osoby, których nie znam i których nigdy nie spotkałem. Mam jednak wystarczająco dużo przyjaciół w tym biznesie, że wiedziałem jak stworzyć zespół z wybitnymi muzykami. To przyjaciele, po koncercie możemy wsiąść do autobusu, wypić drinka i po prostu dobrze się bawić. Żadnych dramatów. Nie wydarzy się nic dziwnego, czego byśmy nie mogli przewidzieć – dodał. 

Kerry King będzie promował album w Polsce

Kerry King, wraz ze swoim zespołem, wystąpi w trakcie nadchodzącej edycji Mystic Festivalu w Gdańsku. Gitarzystę Slayera zobaczymy 8 czerwca na głównej scenie. Przypomnijmy, że Mystic odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej. Na festiwalu, oprócz Kinga, zagrają także m.in. Megadeth, Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Accept czy Kreator.

Oto metalowe albumy wszech czasów: