Kazik znów brzmi jak KNŻ! Świetny kawałek z grupą WU-HAE

i

Autor: YouTube / materiały promocyjne

Kazik znów brzmi jak KNŻ! Świetny kawałek z grupą WU-HAE

2023-09-18 11:17

Tego nam naprawdę brakowało! Owszem, nagrania Kazika z Kultem oraz solowe są nam bardzo bliskie, jednak po tym jak dawno temu zawiesił swój hardcore’owy projekt zaczęliśmy tracić nadzieję, że wróci do wykrzykiwania naszego gniewu w rytmie ostrych gitar. Właśnie wystąpił gościnnie w kawałku nowohuckiego WU-HAE, a nam znów przypomniała się energia „Porozumienia ponad podziałami”.

Druga połowa lat 90-tych była w Polsce czasem prawdziwej eksplozji talentu na scenie alternatywnej. Kapel w kręgu rocka, punka, metalu i hardocore’u powstawało wiele, koncertów nie brakowało, a i publiczność dopisywała. Wiele z grup wtedy działających niestety nie przetrwało do czasów obecnych, ale na szczęście WU-HAE trzyma się mocno.

Zaczęli w 1999, maja na koncie 6 albumów, a na najnowszym, zatytułowanym „Dziki Kraj” wystąpili znamienici weterani sceny: Maciej Maleńczuk i Kazik Staszewski. Ten pierwszy wystąpił w kawałku „Gończe psy”, który nie ma litości dla polityków, służb, urzędników, ale i zwykłych ludzi, którzy plują wokół jadem.

Drugi z gości pojawił się w piosence „United” i nieprzypadkowo nawiązuje do swoich piosenek z czasów KNŻ. Sceny, które zobaczycie w teledysku, to zamieszki i starcia z policją w USA po śmierci George’a Floyda. Przekazał je grupie zawodowy reporter Jacek Boczarski. Oprócz tego zobaczycie tu obrazki z Warszawy, Krakowa, Berlina i Kołobrzegu. Chociaż nagranie ma już 4 lata, to w udostępnionym właśnie teledysku pokazuje swoją aktualność.

Kazik o życiu, zdrowiu… i utracie słuchu | MELLINA #9 Marcin Meller
Listen on Spreaker.