Kat & Roman Kostrzewski - reedycje legendarnych albumów na kasetach i winylach już dostępne!

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER Gratka dla fanów grupy Kat i Romana Kostrzewskiego

Kat & Roman Kostrzewski - reedycje legendarnych albumów na kasetach i winylach już dostępne!

2023-04-02 13:51

W piątek 31 marca ukazały się winylowe (180g, gatefold) i kasetowe (nakład limitowany!) wersje trzech materiałów zespołu Kat & Roman Kostrzewski. Są to: oryginalnie opublikowana w 2011 roku „Biało - czarna”, „Buk – akustycznie” (2014) oraz „666” z 2015 roku. Wydawnictwa są już dostępne w sprzedaży!

"Biało – czarna” to debiutancki album zespołu Kat & Roman Kostrzewski, który pierwotnie ukazał się w 2011 roku. Materiał łączy w sobie elementy znane z wczesnych płyt zespołu Kat z klimatem charakterystycznym dla późniejszych wydawnictw, ale także odzwierciedla fascynacje muzyków nowszymi rozwiązaniami. Na albumie znalazło się wiele różnorodnych rzeczy – od ciężkich, walcowatych riffów, poprzez szybkie, energiczne solówki, aż po lubiane przez fanów utwory o spokojniejszym charakterze. Całość spinają jak zwykle tajemnicze teksty Romana Kostrzewskiego.

"Buk - akustycznie" powstał w wyniku akustycznych koncertów zespołu w roku 2012. Wówczas narodził się pomysł na opublikowanie płyty z przearanżowanymi utworami z repertuaru Kat. Album zyskał uznanie w oczach publiczności, ponieważ klimatem nawiązywał do uwielbianej przez fanów płyty Kat „Ballady” z 1993 roku. Na „Buk” nie zabrakło także gitary elektrycznej i dynamicznych solówek, co czyni album oryginalnym i nadaje znanym utworom zupełnie nowy szlif.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Kat & Roman Kostrzewski - legendarne albumy wznowione!

W 2015 roku Kat & Roman Kostrzewski zaprezentowali nową wersję kultowego albumu zespołu Kat z 1986 roku. Materiał nawiązywał energią i witalnością do działa sprzed lat i został zarejestrowany w przeciągu sześciu dni. Płytę nagrywano „na setkę”, co pozwoliło na uzyskanie koncertowego brzmienia całości. Pomimo, iż album brzmi współcześnie, zachowuje specyficzną atmosferę tamtych czasów, głównie dzięki niesamowitym, opętanym wokalom Romana Kostrzewskiego.

Wydawnictwa są dostępne w sprzedaży pod linkiem.

Kat & Roman Kostrzewski - reedycje legendarnych albumów na kasetach i winylach już dostępne!

i

Autor: Materiały prasowe Reedycje płyt