Kanye West

i

Autor: Materiały prasowe

Kanye West w koszulce Burzum. Reaguje... Varg Vikernes!

2024-01-26 10:02

Kanye (czy też Ye) West nie zna żadnych granic. Słynny raper, o którym dziś jest głośno tylko w obrębie kolejnych skandali, nie przestaje zaskakiwać opinii publicznej. Tym razem raper zrobił coś, co z pewnością nie uciszy oskarżeń o jego antysemickie poglądy - Kanye pokazał się w koszulce grupy Burzum. Teraz głos w sprawie zabrał... Varg Vikernes!

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo dojdzie do sytuacji, kiedy to mało kto będzie jeszcze pamiętał, że Kanye West był swego czasu jednym z najważniejszych raperów na świecie, którego już po premierze pierwszych wydawnictw okrzyknięto mianem wizjonera. Przez ostatnie lata to jednak nie o muzyce, a o kolejnych skandalicznych wyskokach rapera mówi się i pisze w opinii publicznej: antysemickie i rasistowskie wypowiedzi, atakowanie byłego już partnera swojej byłej żony, i jej samej, Kim Kardashian, głośne wyjścia z nową małżonką, architektą Biancą Censori. Ostatnio zaś głośno było o tym, że Ye zdecydował się... zasłonić swoje zęby i w zamian wstawić niezwykle kosztowną (i dość nietypową - jak on w niej je?!) tytanową protezę, której koszt szacuje się na ok. 3,5 MILIONA POLSKICH ZŁOTYCH! 

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Kanye West zakładka koszulkę Burzum i wzbudza skandal!

Wspomniane "nowe ząbki" Kanye można z bliska zobaczyć też na zdjęciu, które na swoim Instagramie udostępnił producent muzyczny JPEGMafia. Uwagę odbiorcy zwraca jednak także inny element, jaki ma na sobie raper. Chodzi o bluzkę, na której widnieje wielkie logo grupy Burzum. Ta od lat jest przedmiotem kontrowersji, ze względu na postać Varga Vikernesa. Muzyk został skazany w 1993 roku na 21 lat pozbawienia wolności za zabójstwo kolegi po fachu, Øysteina Aarsetha i podpalenie trzech zabytkowych kościołów. Vikernes znany jest także ze swojego antysemityzmu i rasistowskich poglądów - podejrzewano go o planowanie zamachu terrorystycznego na terenie Francji. Oczywiście fakt ten nie uszedł uwadze użytkowników, którzy mocno skrytykowali rapera w komentarzach. Pojawiła się jednak równie duża grupa, która broniła Ye, wskazując, że ten od lat uprawia "sluteczny trolling" i tworzy nową filozofię...

Varg Vikernes komentuje zdjęcie Westa

Teraz w sprawie postanowił zabrać głos jeden z zainteresowanych. Varg Vikernes zasiadł do portalu X (dawniej Twitter), gdzie oczywiście pochwalił rapera za jego "modowe" wybory. Varg napisał w jednym z tweetów, że nie odbiera tego jako kradzieży kultury black metalowej przez osoby w ogóle nie związane z tym światem. Wręcz przeciwnie - fakt, iż Ye założył taką koszulkę postrzega jako "akt odwagi", gdyż wystawia się na krytykę i zostanie "ofiarą kultury anulowania" przez przemysł muzyczny, kontrolowany przez "wiadomo, jaką grupę". Poniżej wpisy Vikernesa.

Listen on Spreaker.