John Frusciante dostał skurczu podczas grania solówki na koncercie! Zareagował błyskawicznie!

i

Autor: Fernando Llano/Associated Press/East News John Frusciante miał drobny wypadek podczas koncertu Red Hot Chili Peppers

John Frusciante dostał skurczu podczas grania solówki na koncercie! Zareagował błyskawicznie!

2023-03-23 13:10

Zespół Red Hot Chili Peppers jest obecnie w trakcie trasy koncertowej, na której promuje swoje dwa najnowsze albumy. Do składu i koncertowania powrócił, ku uciesze fanów, gitarzysta John Frusciante. Muzyk słynie z grania podczas pokazów długich, niekiedy improwizowanych solówek. Podczas prezentowania jednej z nich John dostał jednak skurczu dłoni.

Red Hot Chili Pepeprs mają za sobą pracowity, pełen sukcesów rok. Grupa powróciła w wielkim stylu, w najbardziej klasycznym kształcie, wydając świetnie przyjęty singiel Black Summer, który oficjalnie zapowiedział jej nowy, dwunasty album studyjny. Krążek Unlimited Love był pierwszym od trzynastu lat, w nagraniach którego wziął udział gitarzysta John Frusciante. Muzyk powrócił do składu po dziesięcioletniej przerwie i od razu współtworzył nie jeden, a dwa albumy formacji! "Czerwone papryczki", ku uciesze fanów, wydały w 2022 roku dwa - i to podwójne! - krążki! Poza Unlimited Love w 2022 roku ukazało się wydawnictwo Return of the Dream Canteen. 

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

O tym, jak John Frusciante natychmiastowo poradził sobie z drobną kontuzją podczas koncertu

Zespół jest obecnie w trakcie światowej trasy koncertowej, na której promuje swoje najnowsze płyty. Uwagę fanów zwraca szczególnie Frusciante, który słynie z grania podczas pokazów ambitnych, długich solówek. Do nieoczekiwanej sytuacji doszło podczas występu grupy w Australii. Podczas prezentowania rozbudowanego solo do Suck My Kiss, John... dostał skurczu prawej dłoni. Choć gitarzysta nie ukrywa, że bardzo dużo czasu poświęca na rozgrzewkę przed występami, to jednak muzyk nie jest w stanie ustrzec się przed wszystkim. Wideo, zrobione przez fana pokazuje moment, widać jednak na nim, że gitarzysta wie, jak radzić sobie z takimi sytuacjami i momentalnie poradził sobie z problemem. Zobacz nagranie poniżej!