Kto zastąpi Joe Trohmana na koncertach Fall Out Boy? Znane są nieoficjalne plany zespołu

i

Autor: Screen z Instagrama/falloutboy Co dalej z Fall Out Boy?

Joe Trohman wraca do Fall Out Boy! "Dziękuję Wam za wsparcie"

2023-05-31 11:00

Połowa stycznia 2023 roku okazała się być naprawdę dobra dla fanów pop rockowych brzmień z początku lat 2000. - swój wielki powrót zapowiedział zespół Fall Out Boy! Promujący wydawnictwo singiel "Love From The Other Side" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem środowiska, którym równocześnie wstrząsnęła informacja o odejściu gitarzysty, Joe Trohmana. Muzyk wraca do składu!

Założony w 2001 roku zespół Fall Out Boy zaczął drażnić się z fanami swoim potencjalnym powrotem już pod koniec 2022 roku. Wszystko stało się jasne 18 stycznia, gdy światło dzienne ujrzał singiel, zatytułowany Love From The Other Side. Natychmiast okazało się, że numer promuje nadchodzący, pierwszy od pięciu lat album grupy, czyli So Much (for) Stardust, który ukazał się na rynku 24 marca. Kawałek jasno pokazał, że grupa powraca do swoich gitarowych korzeni. Dobre informacje szły jednak w parze z tymi złymi - wraz z ogłoszeniem szczegółów nowego wydawnictwa, długoletni gitarzysta zespołu, Joe Trohman, zdecydował się opuścić skład i zająć się swoim zdrowiem psychicznym. Choć muzyk brał udział w nagraniach płyty, to do tej pory nie uczestniczył w jej promocji, zaznaczył jednak, że na 100% wróci do gry w Fall Out Boy.

The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK

Joe Trohman wraca do Fall Out Boy!

Jak powiedział, tak zrobił! Pod koniec maja gitarzysta zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym ogłosił, że po niecałych sześciu miesiącach wraca do formacji! Joe podziękował także swojemu wieloletniemu technikowi, Benowi Youngowi, który zastępował go na scenie, gdy on skupiał się na własnym zdrowiu psychicznym. Oznacza to, że Fall Out Boy pojawi się na koncercie w Polsce, który odbędzie się 17 października w COS Torwar w najbardziej klasycznym składzie!

Cześć wszystkim, oficjalnie wróciłem! Chcę podziękować wszystkim za miłość i wsparcie, kiedy poświęciłem trochę czasu, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym i wyzdrowieć dla mojej rodziny, przyjaciół i siebie. Chcę również podziękować Benowi Youngowi za zastępstwo na występach, które przegapiłem – jest prawdziwym dżentelmenem i profesjonalistą. Jestem podekscytowany powrotem do akcji i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wszystkich na trasie tego lata! - brzmi treść oświadczenia Joe.