Jethro Tull w Warszawie! Wszystko, co musisz wiedzieć na temat koncertu legendy rocka

i

Autor: Materiały prasowe Legenda brytyjskiego rocka zagra w Polsce

Jethro Tull w Warszawie! Wszystko, co musisz wiedzieć na temat koncertu legendy rocka

2022-05-20 9:14

Legenda brytyjskiego rocka zagra w Polsce! Zespół zawita do naszego kraju w ramach trasy promującej ich najnowszy album - “The Zealot Gene”. Wydarzenie zbliża się wielkimi krokami - gdzie i kiedy zagra Jethro Tull? Ile kosztują bilety? Sprawdźcie te informacje poniżej.

Zespół Jethro Tull powstał w listopadzie 1967 roku w Blackpool w Anglii. Utworzyli go dwaj muzycy wokalista i flecista Ian Anderson oraz basista Glenn Cornick, którzy do współpracy zaprosili gitarzystę Micka Abrahamsa oraz perkusistę Clive'a Bunkera. W lipcu 1968 roku grupa wystąpiła przed Pink Floyd podczas pierwszego festiwalu rockowego w londyńskim Hyde Parku, a w listopadzie zadebiutowała płytą "This Was". Znalazł się na niej repertuar wzorowany na nagraniach mistrzów blues rocka spod znaku Johna Mayalla czy Cream.

Sonda
Planujesz spędzić wakacje na koncertowaniu?

Droga na szczyt Jethro Tull

Pierwszy sukces komercyjny przyniósł singiel "Living In The Past", który wspiął się na trzecie miejsce zestawienia w Wielkiej Brytanii. Znakomicie został również przyjęty drugi album "Stand Up", który ukazał się w sierpniu 1969 roku - cały repertuar, poza jednym utworem, skomponował Anderson. Album zawędrował na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży. Sukces ten przypieczętował kolejny album "Benefit" (1970).  W 1971 roku zespół zachwycił świat płytą "Aqualung" i ten zachwyt podtrzymał kolejną wybitną płytę "Thick As A Brick".  Album poza wspaniałą warstwą muzyczną w formie suity zwracał również uwagę interesującą szatą graficzną, przygotowaną w formie gazety zatytułowanej "The St. Cleve Chronicle". Pod koniec lat 70. grupa skierowała się w stronę folku i muzyki ludowej, powstały płyty "Songs From The Wood" i "Heavy Horses". W tym czasie ukazał się także koncertowy album "Live Bursting Out", będący do dziś uznawany za jedną z najważniejszych płyt koncertowych w historii muzyki rockowej. Kolejny sukces przyszedł dopiero we wrześniu 1987 roku, wraz z albumem "Crest Of A Knave", który przyniósł grupie statuetkę Grammy - co ciekawe w kategorii heavy metal. Anderson i koledzy znakomitą formę potwierdzili kolejnymi albumami: "Rock Island" (1989), "Catfish Rising" (1991), "Roots To Branches" (1995) oraz "J-Tull.Com" (1999).  

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

"The Zealot Gene" - najnowszy album zespołu 

W lutym tego roku ukazał się najnowszy album Jethro Tull „The Zealot Gene”. Ta doskonała płyta brzmi niezwykle świeżo, choć znajdziemy tam nawiązania do klasycznych płyt zespołu z lat 70. Jest to pierwszy album studyjny grupy od czasu premiery The Jethro Tull Christmas Album (2003) oraz pierwszy od 1999 roku, na którym znalazł się oryginalny materiał. Album dotarł do 9 miejsca na brytyjskiej liście przebojów, stając się pierwszym albumem Jethro Tull od 1972 roku, który znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Koncert Jethro Tull w Polsce - data, miejsce, bilety

Koncerty Jethro Tull to przepiękny spektakl, w którym artyści na scenie współgrają z obrazami i postaciami wyświetlanymi na ekranie, tworząc z nimi swoiste interakcje.  Nazwa trasy The Prog Years sugeruje, że tym razem Jethro Tull zaserwuje nam więcej z progresywnych klimatów, więc zapewne nie zabraknie utworów z „Thick As A Brick”, „Aqualung” czy „Minstrel In The Gallery” ale też z najnowszego wydawnictwa „The Zealot Gene”.

Kubica Management i Rock Cafe ma zaszczyt i przyjemność organizować koncert Jethro Tull! Wydarzenie odbędzie się 30 Maja 2022 r. w warszawskim klubie Palladium (ul. Złota 9). Początek koncertu godz. 20.00 Bilety w cenie od 289,00 PLN do 319,00 PLN dostępne na stronie: ebilet.pl.  Bilety kolekcjonerskie dostępne są wyłącznie na stronie www.rockcafe.pl