Jeremiah Green nie żyje. Perkusista Modest Mouse miał 45 lat

i

Autor: Screen z Instagrama/modestmouse - fot.James Joiner Zmarł perkusista Modest Muse

Jeremiah Green nie żyje. Perkusista Modest Mouse miał 45 lat

2023-01-02 9:40

Rok 2023 powitał nas bardzo przykrą informacją. W wieku zaledwie 45 lat zmarł Jeremiah Green, perkusista, współzałożyciel amerykańskiej grupy rockowej Modest Mouse. Artysta zmarł w wyniku choroby nowotworowej, o tym, że Jeremiah choruje rodzina poinformowała na kilka dni przed śmiercią. Przykre wieści przekazał zespół za pośrednictwem social mediów.

W Boże Narodzenie matka Jeremiaha Greena, długoletniego perkusisty i współzałożyciela zespołu Modest Mouse, poinformowała za pośrednictwem Facebooka, iż zmaga się on z chorobą nowotworową. Kobieta nie przekazała, o jaki typ nowotworu chodzi, wskazała jednak, że mowa o czwartym stadium. Wieści te potwierdził także frontman grupy, Isaac Brock, zaznaczając, że Jeremiah jest w trakcie leczenia, które przebiega dobrze, a perkusista czuje się lepiej. Niestety, dokładnie 1 stycznia w social mediach Modest Mouse pojawił się wpis informujący, iż Jeremiah Green zmarł w nocy 31 grudnia. Według napisanych słów, perkusista położył się spać i już się nie obudził. Grupa poprosiła o uszanowanie prywatności rodziny i bliskich zmarłego w tym trudnym czasie. Jeremiah Green miał zaledwie 45 lat.

Jeremiah Green - kariera

Jeremiah Green rozpoczął karierę już w czasach licealnych. W 1993 roku, wraz z Isaakiem Brockiem i Erikiem Judy, współzałożył zespół Modest Mouse. Debiutancki album grupy, This Is a Long Drive for Nobody with Nothing to Think About, ukazał się trzy lata później, jednak sukces mainstreamowy nadszedł wraz z czwartą płytą, wydaną w 2004 roku Good News for People Who Love Bad News, z której pochodzą single  Float On i Ocean Breathes Salty. Co ciekawe, Green nie pojawia się na tym wydawnictwie, gdyż w 2003 roku zdecydował się tymczasowo odejść z zespołu ze względu na problemy psychiczne i uzależnienie od używek - do składu powrócił tuż po wydaniu płyty i pozostał w nim aż do śmierci. Ostatni album studyjny Modest Mouse, zatytułowany The Golden Casket, ukazał się w czerwcu 2021 roku.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku