Jason Newsted ujawnił, dlaczego nie jest w stanie grać już numerów Metalliki

i

Autor: screen: https://youtu.be/Ke_GSBVFKcE

Jason Newsted ujawnił, dlaczego nie jest w stanie grać już numerów Metalliki

2021-08-12 11:04

Jason Newsted jest często wspominany przez fanów Metalliki, którzy bardzo cenią jego wkład w historię i brzmienie zespołu. Niedawno artysta wypowiedział się na temat muzyki Metalliki, podkreślając, że nie byłby już w stanie grać numerów grupy. Jaka jest przyczyna?

Jason Newsted jest często wspominany przez fanów Metalliki, którzy cenią jego wkład w historię zespołu oraz w jego brzmienie. W okolicach 2001 roku, Newsted opuścił Metallikę i w zasadzie jego relacje z resztą zespołu są raczej pokojowe, przechodząc często w neutralność. Przy okazji 30-lecia kultowego 'Black Albumu', co jakiś czas artysta jest proszony o wywiady i tym razem zapytano go o to, czy byłby w stanie zagrać jeszcze z Metalliką. Jak twierdzi Jason, problemem są jego możliwości fizyczne.

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

Jason Newsted opowiedział, dlaczego nie byłby w stanie grać koncertów z Metalliką

Według Newsteda, problemem nie jest materiał czy też prywatne relacje, a warunki fizyczne. Jak możemy przeczytać w ostatnio udzielonym wywiadzie:

Taką muzykę, jak i muzykę Johnny’ego Casha mogę grać na siedząco, na leżąco, czy tańcząc. Wiem, że nie mogę grać utworów Voivod czy Metalliki w taki sposób, w jaki bym chciał. Nie potrafię temu podołać fizycznie. Dziś gram tylko sześć koncertów rocznie i gram je dobrze. Wszystko to przez operacje. Staram się grać najlepiej, jak mogę, ale nigdy nie udało mi się odzyskać formy. Gram może na 90 procent. Nie potrafię grać już kawałków Metalliki, nie dałbym rady zagrać takiego koncertu.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu