Janick Gers z Iron Maiden wyznał, dlaczego nie wydał solowej płyty

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=MvghWWrv5w4

Janick Gers z Iron Maiden wyznał, dlaczego nie wydał solowej płyty

2022-03-22 11:35

Iron Maiden to legenda w świecie metalu, a jej członkowie nie za często myślą o solowych wydawnictwach. Dlaczego Janick Gers nie wydał solowej płyty? O tym opowiedział w jednym z ostatnich wywiadów.

Iron Maiden jest silną marką na scenie metalowej i nie za często zdarzały się solowe wydawnictwa artystów związanych z zespołem. Niedawno Janick Gers ujawnił, dlaczego nie wydał finalnie solowego albumu. Co stanęło na przeszkodzie?

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Janick Gers z Iron Maiden wyznał, dlaczego nie wydał solowej płyty

Teraz ROCK przypomniał wywiad z artystą, z 2003 roku, w którym gitarzysta wyznał, dlaczego nigdy nie wydał solowego albumu:

Ja patrzę na to tak: wydanie płyty solowej jest w pewnym sensie samolubne. To znaczy… To tak, jakby powiedzieć: patrzcie na mnie, tylko na mnie, jaki jestem wspaniały (śmiech). Mam swoją robotę w świetnym zespole i staram się ją wykonywać najlepiej, jak potrafię. Mam swoje miejsce na scenie i tam właśnie mogę być sobą. Jest to też kwestia osobowości, naturalnych predyspozycji. Na przykład udzielając wywiadów, łapię się czasem na tym, że wychodzi na jaw moja nieśmiałość! A gdybym wydał solową płytę, musiałbym o sobie mówić do znudzenia (śmiech). Dla porównania: popatrzmy na Bruce’a – gdy ktoś włącza kamerę, światła, Bruce jest w swoim żywiole. Wtedy właśnie jest sobą, bo to przecież urodzony frontman.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny