Jan Borysewicz i Mata - gitarzysta w zaskakujących słowach o raperze! Czy dojdzie do współpracy obu Panów?

i

Autor: AKPA Uznany gitarzysta sądzi na temat popularnego rapera?

Jan Borysewicz i Mata - gitarzysta w zaskakujących słowach o raperze! Czy dojdzie do współpracy obu Panów?

2022-08-25 11:33

Mata to obecnie jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych współczesnych raperów. Choć ma on swoich zwolenników i przeciwników, to nie można mu odmówić umiejętności sprawnego poruszania się po rynku muzycznym i wytwarzania wizerunku, który wzbudza zainteresowanie. Kilka słów na temat rapera wypowiedział ostatnio legendarny gitarzysta Jan Borysewicz - co muzyk sądzi na temat Młodego Matczaka?

Już 28 września na rynku ukaże się pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza, mająca postać wywiadu-rzeki, który z legendarnym gitarzystą przeprowadził dziennikarz Marcin Prokop. To właśnie m.in. z tej okazji muzyk był gościem ostatniego odcinka „Hejt Parku” na Kanale Sportowym. W rozmowie z gitarzystą poruszone zostały takie tematy jak koncerty i dyskografia Lady Pank, jego sposób pracy nad muzyką, artystyczne plany na przyszłość czy to, co sądzi on na temat współczesnych, młodych muzyków. Nie zabrakło też pytań ze strony widzów, w których Borysewicz został poproszony o wskazanie najbardziej nieudanego wydawnictwa, nad którym pracował czy opowiedzenie o sytuacjach związanych z używkami. Jeden z widzów zapytał gitarzystę, co ten sądzi na temat najpopularniejszych współczesnych gwiazd, w tym rapera Maty czy Young Leosi.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Jan Borysewicz w zaskakujących słowach o Macie!

O ile na temat Young Leosi Borysewicz nie chciał się wypowiedzieć, aby „nikogo nie ranić”, tak na temat Maty pozwolił sobie na kilka stwierdzeń. Muzyk bardzo słusznie stwierdził, że biorąc pod uwagę to, co obecnie jest modne, popularność Maty i Taco Hemingwey'a zupełnie go nie dziwi. Porównał tę sytuację do czasów, gdy panowała moda na podział na dwa obozy - fanów Lady Pank i tych, którzy wolą Republikę. Biorąc pod uwagę twórczość rapera, Borysewicz stwierdził, że są w niej elementy, które mu się podobają, zwrócił uwagę przede wszystkim na jego teksty, które porównał do tych autorstwa Andrzeja Mogielnickiego, który napisał słowa do tak kultowych numerów Lady Pank jak Zamki na piasku czy Kryzysowa narzeczona. Gitarzysta zaznaczył jednak, że nie jest fanem "gadanego tekstu" i stwierdził, że w tym, co robi Mata nie ma zbyt dużo muzyki. 

On porusza bardzo ważne tematy i myślę, że jest to coś ciekawego - powiedział Borysewicz w Hejt Parku.

Czy dojdzie do współpracy Borysewicz-Mata?

Jan Borysewicz powiedział także, że wie o tym, że Mata jest wielkim fanem Lady Pank, składając niejako przy okazji Młodemu Matczakowi propozycję współpracy! Warto pamiętać, że gitarzysta w 2014 roku, wraz z Robertem M (wtedy występującym pod pseudonimem Rozbójnik Alibaba),  nagrał płytę Bal Maturalny, na której gościnnie pojawili się polscy raperzy, m.in. Peja, Bonson, Sobota Bezczel

Jak Mata miałby ochotę, jeśli nas słyszy, to możemy coś wspólnie zrobić - zaproponował gitarzysta.

Kim jest Michał "Mata" Matczak"

O Michale zrobiło się głośno pod koniec 2019 roku, gdy w serwisie YouTunbe pojawił się numer Patointeligencja, który był szeroko komentowany. W styczniu 2020 roku ukazał się jego debiutancki album, zatytułowany 100 dni do matury, w październiku ubiegłego roku natomiast swoją premierę miała jego druga płyta - Młody Matczak. Mata ma na koncie wiele nagród, w tym trzy Fryderyki. Raper od samego początku wzbudza liczne kontrowersje, które najczęściej dotyczą jego tekstów i wizerunku scenicznego. Młody Matczak dal się poznać jako fan cięższych brzmień - poza Lady Pank jednym z jego ulubionych zespołów jest Pearl Jam. 

Sonda
Chciałbyś/chciałabyś, żeby doszło do współpracy Jana Borysewicza i Maty?