Jakub Żulczyk w “Mellinie” Eski Rock! Co pisarz mówi o “Warszawiance”?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Claudia Antoszewski "Mellina" w Esce Rock - Jakub Żulczyk

Jakub Żulczyk w “Mellinie” Eski Rock! Co pisarz mówi o “Warszawiance”?

2023-06-22 18:15

W czwartek 22 czerwca, o godzinie 18:00, swoją premierę miał dwudziesty piąty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Jakub Żulczyk - pisarz, scenarzysta, dziennikarz, współtwórca seriali! W “Mellinie” pojawia się przy okazji premiery produkcji “Warszawianka” - co mówi na temat serialu?

Gościem najnowszego odcinka talk-show “Mellina” był Jakub Żulczyk - pisarz, scenarzysta, amerykanista. Karierę rozpoczynał jako redaktor, współpracował i współpracuje z takimi tytułami, jak “Exklusiva”, “Dziennik”, “Tygodnik Powszechny”, “Playboy”, “Wprost”, “Lampa” czy “Machina”. Powszechny rozgłos zyskał jako autor książek, przede wszystkim thrillerów i powieści fantastyczno-przygodowych. Największe uznanie przyniosła mu powieść “Ślepnąc od świateł”, na podstawie której w 2018 roku stacja HBO Polska nakręciła serial pod tym samym tytułem, którego Żulczyk był współscenarzystą. Dwa lata wcześniej zaś, wraz z Moniką Powalisz, pisał scenariusz do dwóch sezonów świetnie przyjętego serialu “Belfer”. Od 2020 do 2022 roku współprowadził z Juliuszem Strachotą podcast “Co ćpać po odwyku” (produkcji Storytel). W ubiegłym roku Panowie powołali do życia firmę “Newhomers”, która zajmuje się produkcją wysokiej klasy podcastów audio/wideo.

Kuba Żulczyk o melanżu w Warszawiance: Szyc musiał powiedzieć sobie "kur... jestem aktorem" / Mellina #25

Jakub Żulczyk w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski Rock!

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Jakub Żulczyk przyznaje, że jest dobry w statusy na Facebooku ale nie będzie opowiadał o relacjach z prezydentem. Pisarz i autor scenariuszy zdradził, dlaczego zrobił prawko przed 40-stką, jak Borys Szyc radził sobie ze scenami melanżu i dlaczego męska przyjaźń jest ważna. Żulczyk opowiada także o swoim najnowszym projekcie - serialu “Warszawianka”:

To co "Warszawiankę" łączy z innymi historiami, które napisałem, wymyśliłem, to bohater, który nie pasuje do rzeczywistości, taki puzzel z innego zestawu.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.