Jakub Skorupa

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Paweł Franik

muzyczne nowości

Jakub Skorupa i oda do polskie codzienności - posłuchaj "Dzień dobry, jestem z Polski"

2024-03-08 12:56

Jakub Skorupa nie zwalnia tempa i wraca z kolejnym singlem, który przybliża nam Polskę w sposób zarówno zaskakujący, jak i wymowny. Jego najnowszy utwór "Dzień dobry, jestem z Polski" jest hołdem dla codziennych doświadczeń każdego Polaka.

W tekście piosenki Skorupa przywołuje obrazy i uczucia, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Od kabanosów i różańca, które wciąż wystają z plecaka, po billboardy z Norbim reklamującym używaną odzież. Artysta z dystansem obserwuje polską rzeczywistość i podkreśla jej niepowtarzalny urok.

"Dzień dobry, jestem z Polski" to więcej niż tylko piosenka – to przekaz o polskości, którym możemy się identyfikować. Skorupa bawi się kontrastem między radością a irytacją, między pięknem a brzydotą, ukazując Polskę w całej jej wielowymiarowości. Teledysk do utworu, został stworzony z udziałem zdjęć nadesłanych przez fanów, co dodaje mu jeszcze większego osobistego charakteru.

Mellina: Marcin Koszałka - Ciemna karta w historii Polski. Górale i naziści

O artyście

Jakub Skorupa, znany ze swojego debiutanckiego albumu "Zeszyt pierwszy", który zdobył uznanie krytyków i publiczności, kontynuuje swoją muzyczną podróż. Dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2023, uhonorowany nagrodą Bestseller Empiku w kategorii "Odkrycie roku". Aktualnie artysta pracuje nad swoim drugim albumem, który zwiastują single "Dzisiaj" z 2023 roku oraz styczniowy singiel "No to cześć" z udziałem Piotra Zioły.