Na jakiej animacji wzruszył się Tomasz Organek? To uwielbiana na całym świecie bajka!

i

Autor: Materiały prasowe/Screen z YouTube - DisneyPolskaVEVO Organek w rozmowie z Marcinem Mellerem w pierwszym odcinku "Melliny"!

Jaka animacja wzruszyła Tomasza Organka? To uwielbiana na całym świecie bajka!

2023-01-05 22:29

W czwartek 5 stycznia miała miejsce premiera pierwszego odcinka nowego formatu Eski Rock. Mowa oczywiście o "Mellinie", wyjątkowym talk show, prowadzonym przez historyka, dziennikarza i autora książek - Marcina Mellera. Gościem epizodu był Tomasz Organek - muzyk zdradził w rozmowie, co jest w stanie go wzruszyć. Okazuje się, że jest to uwielbiana na całym świecie animacja!

W czwartek 5 stycznia, punktualnie o godzinie 19:00, emisję miał pierwszy odcinek "Melliny". Wyjątkowy program multimedialny, który oglądać można na kanale Eski Rock w serwisie YouTube, a także słuchać w formie podcastu, to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście i bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Prowadzącym format jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz, pisarz. Gościem pierwszego epizodu był Tomasz Organek, lider jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich zespołów rockowych, czyli grupy Ørganek. Panowie poruszyli w rozmowie wiele tematów, mówiąc m.in. o wydaniu płyty Na razie stoję, na razie patrzę na winylu, życiu w trasie, konfliktach między członkami formacji na tle światopoglądowym, które niemal doprowadziły do jej rozpadu, a także życiu osobistym artysty czy jego roli w polskim kandydacie do Oscara, filmie "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. 

Na jakiej animacji wzruszył się Tomasz Organek?

Rozmowa Marcina Mellera i Tomasza Organka poruszyła także tematy dość intymne. Prowadzący zapytał gościa, czy ten się wzrusza - muzyk odpowiedział, że owszem, ale nie zdarza się mu to często. Niezwykle emocjonalnie działają na niego wydarzenia, o których dziś na świecie jest bardzo głośno, czyli obrazy, pokazujące chociażby wojnę w Ukrainie, ale także wytwory kultury. Co ciekawe, do łez doprowadziła Organka animacja Coco! Miała ona swoja premierę w 2017 roku, nagrodzono ją najważniejszymi statuetkami w przemyśle filmowym, w tym dwoma Oscarami. Historia dwunastoletniego Miguela Rivery, uwielbiającego grę na gitarze, ale któremu, ze względów rodzinnych, zabraniano jego pasji i który przenosi się do świata umarłych, podbiła serca wielbicieli kina na całym świecie. Muzyk nie ukrywa, że uronił łzę oglądając właśnie tę bajkę. Poniżej pierwszy odcinek "Melliny"!

Wspaniała bajka, polecam, o takim chłopcu, który przenosi się do krainy umarłych, to w Meksyku. To wiesz "Pamiętaj mnie", jak on śpiewa tę piosenkę, to jest to wspaniałe. Różne rzeczy mogą poruszyć człowieka - powiedział Organek w pierwszym odcinku "Melliny"

MELLINA #1 Marcin Meller | Organek - O MIŁOŚCI, EGO, STRACHU

Marcin Meller i "Mellina" w Esce Rock!

Premiera kolejnego, drugiego już odcinka "Melliny" już w czwartek 12 stycznia o godzinie 19:00!