Jak obecnie czuje się Phil Collins? Steve Hackett ma nowe wieści na temat formy artysty

i

Autor: THOMAS COEX/AFP/East News W jakiej formie jest obecnie Phil Collins

Jak obecnie czuje się Phil Collins? Były muzyk Genesis wprost o formie artysty

2024-03-26 9:44

Phil Collins jest jednym z tych artystów, którzy najpierw ogłaszali przejście na emeryturę, a później dość szybko z niej wracali. Niestety, nic nie wskazuje na to, by tym razem miało się to zmienić. Legendarny artysta od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, usunął się także w cień i nie kontaktuje się z mediami. Nowe wieści na temat jego samopoczucia przekazują więc osoby z jego otoczenia.

Marzec ubiegłego roku był szczególny dla wszystkich fanów Genesis i Phila Collinsa. To właśnie wtedy formacja zakończyła swoją pożegnalną trasę "The Last Domino? Tour", a swój ostatni koncert w jej ramach dała dokładnie 26 marca 2022 roku w O2 Arenie w Londynie. Już podczas tej serii występów muzyk występował siedząc, a w roli perkusisty sprawdzał się jego syn, Nic Collins. Nikt nie miał wątpliwości, że stan zdrowia artysty nie jest najlepszy, a zmagający się z licznymi dolegliwościami oficjalnie zapowiedział podczas tego pokazu, że jest to "ostatni koncert Genesis". Wszystko wskazuje na to, że także samego Phila Collinsa.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Jak obecnie czuje się Phil Collins?

Po zakończeniu trasy Collins usunął się w cień i zdaje się cieszyć muzyczną emeryturą. Fanów artysty interesuje jednak to, jak obecnie się on czuje. Jakiś czas temu Mike Rutherford szczerze powiedział, że ze zdrowiem muzyka nie jest najlepiej, a on sam jest unieruchomiony i bardzo rzadko opuszcza swój dom. 

Jakiś czas temu nowe wieści na temat Phila przekazał Steve Hackett - niestety, jego słowa także nie napawają optymizmem. W rozmowie z Meagan Panici z WZRD Chicago, muzyk powrócił pamięcią do włączenia Genesis do Rock & Roll Hall of Fame, co miało miejsce w 2010 roku. Hackett mówi, że już wtedy Phil nie czuł się najlepiej, choć jego forma prezentowała się znacznie lepiej. Zupełnie inaczej ma to mieć miejsce dziś - gitarzysta otwarcie powiedział, że z Collinsem nie jest najlepiej.

Myślę, że w miarę upływu wieczoru wszystko stawało się coraz bardziej emocjonalne i widziałem, że Phil, który już wtedy nie czuł się dobrze i nadal się nie czuje, wstał, klaskał i poruszał się, z cokolwiek to było - powiedział Hackett w wywiadzie.

Poniżej sprawdź nasz wybór największych przebojów Genesis!