Jacoby Shaddix reaguje na cover od Falling in Reverse. Podziela zachwyt świata?

i

Autor: Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER Lider Papa Roach o coverze numeru "Last Resort"

Jacoby Shaddix reaguje na cover od Falling in Reverse. Podziela zachwyt świata?

2023-06-30 10:02

Na początku tego tygodnia fani ciężkich brzmień dostali sporą niespodziankę. Cover klasycznego kawałka "Last Resort" kapeli Papa Roach opublikował zespół Falling in Reverse. Nowa wersja numeru została bardzo ciepło przyjęta przez fanów oby formacji - a co na jej temat myśli sam Jacoby Shaddix? Muzyk podzielił się opinią w social mediach!

Last Resort to debiutancki singiel zespołu Papa Roach. Ukazał się w marcu 2000 roku na fali popularności nu metalu. Numer osiągnął krytyczny i komercyjny sukces, docierając na szczyt zestawienia Billboard Modern Rock Tracks, na którym to spędził aż siedem tygodni. Kawałek do dziś pozostaje najbardziej rozpoznawalnym zespołu, a ze względu na tematykę, poruszaną w tekście, wciąż jest niezwykle doceniany. To właśnie Last Resort promował świetnie przyjęty krążek Infest, zapewnił także kapeli nominację do nagrody Grammy.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Cover "Last Resort"

Na początku tego tygodnia fani kapeli przeżyli dość mocne zaskoczenie. Dwadzieścia trzy lata po premierze oryginału, formacja Falling in Reverse opublikowała własną wersję kawałka. Zamiast punkowego strzału, słuchacze dostali niezwykle emocjonalną balladę metalową, w której pierwsze skrzypce gra przejmujący wokal Ronniego Radke. Utwór bije rekordy popularności i jak wspomniał sam Radke, powstał z błogosławieństwem Jacoby'ego Shaddixa. 

Jacoby Shaddix o nowej wersji "Last Resort"

A jak na utwór już po jego premierze zareagował sam frontman Papa Roach? Muzyk udostępnił w swoich social mediach specjalne nagranie, na którym nawet nie kryje zachwytu coverem! Shaddix pogratulował Ronniemu sukcesu, wyrażając przy okazji wdzięczność, że jego numer, mimo upływu tylu lat, wciąż żyje w umysłach słuchaczy, a teraz dostał dosłownie drugą młodość.