Jack White zapowiedział wyjątkową reedycję kultowego albumu The White Stripes. To już 20 lat od premiery!

i

Autor: Materiały prasowe The White Stripes z niespodzianką z okazji 20-lecia kultowej płyty!

Jack White zapowiedział wyjątkową reedycję kultowego albumu The White Stripes. To już 20 lat od premiery!

2023-01-11 15:02

Choć zespół The White Stripes oficjalnie zakończył działalność w 2011 roku, to Jack White intensywnie dba o archiwum formacji. Po wydanej w 2020 roku kompilacji "Greatest Hits" przyszedł czas na uczczenie wyjątkowej, bo dwudziestej rocznicy od wydania jednego z najlepszych albumów duetu. To właśnie z tej okazji światło dzienne ujrzy jego reedycja!

Zespół The White Stripes powstał w 1997 roku i już jego debiutancki album, zatytułowany po prostu eponimem, który ukazał się dwa lata później, natychmiast zwrócił uwagę krytyków. Dziś uznaje się go za jeden z odpowiedzialnych za przywrócenie mody na brzmienie rocka garażowego w latach 2000. Prawdziwym przełomem był wydany w 2003 roku album Elephant, który promowany był singlem Seven Nation Army. Piosenka osiągnęła bardzo duży sukces komercyjny i podbiła listy przebojów na całym świecie, za co w dużej mierze odpowiadają prosty rytm perkusji i charakterystyczny basowy riff. Uważa się, że to właśnie ta kompozycja odpowiada za prawdziwe odrodzenie rocka garażowego, zdobyła także liczne nagrody, w tym statuetkę Grammy. Zarówno Seven Nation Army, jak i album Elephant uważa się za jedne z kluczowych projektów muzycznych lat 2000. 

Jack White zapowiedział wyjątkową reedycję albumu "Elephant"

W tym roku mija więc 20 lat od premiery płyty. Choć zespół nie istnieje od 2011 roku, to Jack White bardzo dba o jego archiwum. Dzięki temu światło dzienne ujrzy reedycja kultowego krążka! Na Elephant XX złoży się zupełnie nowy miks oryginalnej wersji wydawnictwa, wydanie na winylu, brokatowa 7-calówka, na której znajdzie się demo wersja uwielbianego przez fanów Hypnotize, DVD z wcześniej niepublikowanymi nagraniami z tamtego okresu w karierze zespołu oraz 28-stronicowa książeczka z niewydanymi wcześniej zdjęciami. Poniżej wideo zapowiedź wydawnictwa!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?