Jack White coveruje Nirvanę! Jak brzmi jego wersja Heart-Shaped Box?

i

Autor: ANDY BUCHANAN/AFP/East News/AKPA Jack White w coverze klasycznego numeru Nirvany

Jack White coveruje Nirvanę! Jak brzmi jego wersja "Heart-Shaped Box"?

2022-11-21 13:26

Jack White ma za sobą pracowity rok - dwa albumy studyjne, seria koncertów, działania wytwórni Third Man Records i praca na planie filmowym. To jednak nie wszystko! Muzyk już zapowiedział premierę kolejnego wydawnictwa, a do tego zaskoczył swoich fanów na jednym z ostatnich występów wyjątkową wersją "Heart-Shaped Box"!

Rok 2022 był dla Jacka White'a bardzo intensywnym okresem. W ciągu mijających dwunastu miesięcy artysta wydał aż dwa albumy studyjne: Fear of the Dawn Entering Heaven Alive, które osiągnęły sukces zarówno komercyjny, jak i krytyczny. W ramach promocji wydawnictw muzyk wyruszył w trasę koncertową, pracował także na planie filmowym najnowszej produkcji Martina Scorsese. Mowa o filmie Killers of the Flower Moon, w którym główne role zagrają Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. To jednak nie wszystko! Artysta zdecydował się wydać na winylu zapis wyjątkowego koncertu. W 2021 roku White wystąpił na dachu w Londynie, by uczcić otwarcie nowego sklepu z płytami spod szyldu Third Man Records. To właśnie na koncertach genialnego gitarzysty dzieją się najciekawsze rzeczy. 

Jack White coveruje Nirvanę!

Jack White jest obecnie w trakcie swojej trasy koncertowej Supply Chain Issues, w ramach której zawitał do Malezji. W środę 16 listopada muzyk nieco urozmaicił swój set, prezentując jeden z najsłynniejszych numerów Nirvany. Mowa o kawałku Heart-Shaped Box, który został wydany w 1993 roku jako pierwszy singiel z płyty In Utero. Krążek uzyskał w 1994 roku nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Alternative Music Performance.

W swojej wersji White zaprezentował zupełnie inne, bluesowe odczytanie tej kompozycji, zaskakująco mocno osadzone w oryginalnym klimacie grunge'u - co z tego wyszło? Sprawdź nagranie poniżej.

Co tam w środku gra? Nirvana