Iron Maiden w grze planszowej? Eddie występuje w Zombicide

i

Autor: Notimex/The Grosby Group/EAST NEWS

Iron Maiden w grze planszowej? Eddie występuje w Zombicide

2022-11-30 9:55

To, że panowie z Iron Maiden lubią gry, wie cały świat. Śpiewali o tym, pod ich szyldem wydano kilka produkcji video, a nawet umieścili gracza na okładce jednej ze swoich płyt. Teraz Żelazna Dziewica szturmuje plansze. Figurki różnych inkarnacji maskotki grupy trafiły do popularnej planszówki Zombicide.

Trzeba przyznać, że management Iron Maiden naprawdę kipi od pomysłów. Co i rusz słyszymy o nowych produktach, gdzie pojawia się wesoły Eddie. Oprócz klasycznych już koszulek, bluz i innych tego typu gadżetów mieliśmy już gry komputerowe, swetry świąteczne, skarpety i koszulki do grania w piłkę nożną, puzzle, kufle do piwa oraz samo piwo i kolekcjonerskie figurki. Do tych ostatnich dołączy teraz kolejna seria, którą będzie można wykorzystać w grach planszowych i nie chodzi tu tylko o jeden tytuł.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Za wykonanie i dopasowanie różnych inkarnacji Eddiego do światów gier odpowiedzialne jest CMON. Wydawca gier ma w swoim portfolio najnowsze planszowe adaptacje sagi „Dune”, uniwersum „He-mana i Władców Wszechświata” i wieloświat Marvela. Figurki z maskotką Iron Maiden będą wyposażone w karty z zasadami, które umożliwią wykorzystanie ich w kilku niezależnych od siebie grach: Zombicie, Ankh: Gods of Egypt, Rising Sun, Massive Darkness 2 oraz Cthulhu: Death may die.

Na razie to dopiero zapowiedź wydania, ale wydawnictwo przyjmuje już zamówienia. Figurki rozłożono na 3 rodzaje zestawów. Pierwszy i drugi zawierają po 6 modeli wraz z 28 kartami, a trzeci ma 2 figurki i 19 kart. Na tych, którzy złożą zamówienie w przedsprzedaży czeka jeszcze jeden dodatkowy model, który ma być dostępny tylko w tej formie sprzedaży. Modele Eddiego wykonane są z tworzywa sztucznego i sprzedawane są jako niepomalowane. To może być dodatkowy atut dla miłośników malowania figurek. Mając w ręku tak szczegółowo wykonany odlew można pobawić się kolorami i światłocieniami, tworząc własną wersję ulubionej okładki Iron Maiden.