Iron Maiden

i

Autor: Materiały prasowe

ze świata rocka

Iron Maiden pozwali rapera o plagiat? Poszło o... Eddiego!

2024-05-03 12:57

Dość zaskakujące wieści docierają do nas zza oceanu. Jak przekazały zagraniczne media, zespół Iron Maiden najprawdopodobniej pozwał młodego, amerykańskiego rapera, ukrywającego się pod pseudonimem OsamaSon. O wszystkim poinformował sam zainteresowany, dając również do zrozumienia, o co dokładnie poszło.

Kim właściwie jest rzeczony OsamaSon? Urodzony w 2003 lub 2005 roku (nie do końca jest to jasne) określany jest jako amerykański raper, DJ i producent muzyczny. Popularność zyskał w 2021 roku, gdy po Internecie zaczęły rozchodzić się jego dwie solowe piosenki: Cts-V i Troops. Idąc za ciosem, młody raper wydał w ubiegłym roku aż dwa albumy: Osama Season z lipca 2023 roku i Flex Musix, który ukazał się w grudniu tego samego roku. To właśnie z drugim z wymienionych wydawnictw, a właściwie jego wydaniem deluxe z lutego tego roku, zupełnie niespodziewanie skojarzony został zespół Iron Maiden.

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Młody raper splagiatował okładkę Iron Maiden?

Wersja rozszerzona drugiej płyty OsamaSona ukazała się 16 lutego b.r. pod tytułem Flxtra i z nową okładką. To właśnie ona stała się przedmiotem pozwu, który rzekomo raper otrzymał od brytyjskiej legendy heavy metalu. Ta do złudzenia przypomina grafikę, autorstwa Dereka Riggsa, jedną z wielu, które promowały wydany we wrześniu 1984 roku piąty album studyjny Iron Maiden, Powerslave . (obie grafiki znajdziesz poniżej). Postać, widoczna na okładce Flextry do złudzenia przypomina Eddiego, czyli maskotkę zespołu.

O tym, że został pozwany w związku z rzeczoną okładką OsamaSon poinformował osobiście na swoim stories na Instagramie. Sama formacja nie odniosła się jeszcze do tych słów, mimo prośby o komentarz, wystosowanej przez portal Loudwire.

Spróbuj się w quizie o Iron Maiden:

Iron Maiden - co wiesz o legendzie heavy metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą Iron Maiden?