INXS

i

Autor: Materiały prasowe

INXS z reedycją kultowego "Kick". Największe przeboje zespołu dostały nowe życie!

2022-05-02 15:49

INXS i kultowy "Kick" w jeszcze lepszej jakości! Reedycja przełomowej płyty doczekała się odświeżenia i poprawionego dźwięku przestrzennego. Czy twórcom udało się zachować rockandrollowy charakter płyty?

KICK to szósty studyjny album INXS, który oryginalnie ukazał się w październiku 1987 roku. Płyta dotarła do 3. miejsca na liście Billboard 200 i w USA utrzymywał się na liście sprzedaży przez rekordowe 81 tygodni. Z wydawnictwa pochodzą przeboje New Sensation, Never Tear Us Apart, Devil Inside i pierwszy hit #1 zespołu - Need You Tonight. Łącznie na całym świecie rozeszło 20 milionów egzemplarzy „Kick”. Piosenki z płyty wciąż są aktualne i popularne, czego dowodem jest wykorzystanie ich w filmie "Między życiem a śmiercią", czy serialu "Euforia", gdzie mogliśmy usłyszeć wszystkie największe klasyki. Teraz kapela zdecydowała się na reedycję kultowego albumu.

Co tam w środku gra? - Rammstein

INXS z reedycją kultowego "Kick". Jak brzmi nowa wersja?

Australijski zespół zdecydował się na małe odświeżenie jednego ze swoich najpopularniejszych albumów "Kick". To album wypełniony hitami po same brzegi. Oszałamiająca prostota, wpadające w ucho riffy, nieposkromione rytmy i pulsujący pop z dodatkiem rockandrollowego pazura. Muzycy zdecydowali się poprawić dźwięk do jakości Dolby Atmos, a nad całością czuwał dwukrotny laureat Grammy i ceniony producent Giles Martin.

"Największa różnica w brzmieniu polega na tym, że dźwięk przestrzenny cię otacza, tymczasem stereofoniczny uderza prosto w twarz. Wspólnymi siłami udało się zachować cały rockandrollowy charakter płyty, a jednocześnie zapewnić niesamowite wrażenia dźwięku przestrzennego." - przyznaje Martin

Album w odświeżonej wersji możecie już słuchać na najpopularniejszych platformach streamingowych (w tym na Apple Music i Spotify).