Imagine Dragons zapowiadają nowy album premierowym singlem - Czy “Sharks” zdominuje rozgłośnie radiowe?

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel od Imagine Dragons

Imagine Dragons zapowiadają nowy album premierowym singlem - Czy “Sharks” zdominuje rozgłośnie radiowe?

2022-06-27 11:40

Imagine Dragons, na kilka dni przed swoim występem na Open’er Festivalu, przedstawiają nowy singiel „Sharks”. Do utworu powstał epicki teledysk.

Imagine Dragons mają na koncie ponad 60 mln sprzedanych egzemplarzy albumów i ponad 108 miliardów streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: Believer, Thunder oraz Radioactive. Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. Tam w 2012 ukazała się EP-ka Continued Silence. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy Night Visions. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200. Imagine Dragons otrzymało Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie (Radioactive). W 2015 przyszedł czas na Smoke + Mirrors, tym razem z debiutem na szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się EVOLVE, a rok później ORIGINS. Te dwa albumy przyniosły takie hity jak Believer, Thunder, Whatever It Takes i Natural.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

“Sharks” - nowy singiel z nadchodzącego albumu Imagine Dragons

Epicki hymn to przedsmak headlinerskiego występu grupy na Open’er Festivalu, jak również nadchodzącej premiery wyczekiwanego albumu Mercury – ACTS 1 & 2 (premiera 1 lipca). Grupa zorganizowała uroczystą premierę Sharks z czerwonym dywanem w ramach przerwy od koncertów europejskiego tournée. Stream z Gartenbaukino Cinema w Wiedniu jest dostępny w internecie. Za reżyserię klipu odpowiada nagrodzony VMA Drew Kirsch (Taylor Swift), a za lokalizację posłużyło Las Vegas, w tym takie kultowe lokalizacje jak Bellagio, Allegiant Stadium, Shark Reef Aquarium w Mandalay Bay, „O” by Cirque Du Sloeil i wiele innych. Teledysk zrobiony z rozmachem blockbustera możecie obejrzeć poniżej:

W klipie „Sharks” chcieliśmy pokazać nasze rodzinne miasto w taki sposób, na jaki zasługuje. To miejsce pełne pasji, rozrywki i sztuki. Zawsze żywe i ekscentryczne. Tu zawsze jesteś skazany na przygody. Moja rodzina jest stąd, mieszka tu od trzech pokoleń. Kocham to miasto, a zespół zawdzięcza mu sukces. Las Vegas zawsze bardzo nam kibicowało. „Sharks” to hołd dla miejsca, które jest naszym domem. - Przyznał Dan Reynolds, frontman grupy.

Imagine Dragons na Open’erze 2022

Przy piątej płycie Mercury – Act 1, grupa pracowała z Rickiem Rubinem. Z wydawnictwa pochodzą single Wrecked, Cutthroat i Follow You. Ten ostatni okazał się utworem, który najszybciej w dotychczasowym katalogu zespołu dotarł na szczyt Billboard’s Alternative Airplay chart. Następnie przyszedł czas na Enemy – utwór, który powstał z myślą o produkcji Netflixa Arcane, zgromadził ponad 4 miliardy streamów, zapewniając grupie tytuł najpopularniejszego zespołu w serwisach cyfrowych w USA w 2021. W 2022 Imagine Dragons prezentują Mercury – ACTS 1 & 2 z singlem Bones, który opowiada o osobistych stratach i wielkich egzystencjalnych pytaniach. Dan Reynolds wyjaśnia, że dwuczęściowy album to nauka akceptacji nieznanego oraz sztuka odpuszczania. Uzdrawiające uczucia Imagine Dragons zamierzają zaprezentować fanom nie tylko podczas słuchania płyty, ale również na występach na letnich festiwalach w tym roku. Grupa z Las Vegas wystąpi na głównej scenie Open’er Festivalu już w środę, 29 czerwca.

Sonda
Wybierasz się na tegorocznego Open'era?