Johnny Depp i Jeff Beck nie zwalniają tempa! Nowa wersja klasycznego numeru Beach Boys brzmi rewelacyjnie

i

Autor: JUSSI NUKARI/AFP/East News Nowość od Johnny'ego Deppa i Jeffa Becka!

Johnny Depp i Jeff Beck nie zwalniają tempa! Nowa wersja klasycznego numeru Beach Boys brzmi rewelacyjnie

2022-06-27 10:30

Już za niecały miesiąc, dokładnie 15 lipca, na rynku ukaże się pierwszy wspólny album Johnny’ego Deppa i legendarnego gitarzysty Jeffa Becka. Płytę zatytułowaną po prostu 18 promowały do tej pory dwa single - “This Is a Song for Miss Hedy Lamarr” i niepokojąca wersja klasycznego numeru The Velvet Underground - “Venus in Furs”. Teraz do tego grona dołączył kolejny cover! Panowie wzięli na warsztat utwór z repertuaru grupy Beach Boys - sprawdźcie sami.

Już 15 lipca na rynku muzycznym ukaże się pierwszy wspólny album aktora Johnny’ego Deppa i jednego z najbardziej uznanych gitarzystów w historii - Jeffa Becka. Panowie połączyli swoje siły już jakiś czas temu - w 2020 roku wydali cover piosenki Isolation Johna Lennona i wielokrotnie razem koncertowali. Choć fani obojga liczyli na coś więcej, przez długi czas się na to nie zapowiadało - aż do teraz. Na początku czerwca swoją premierę miała nastrojowa kompozycja This is a Song for Miss Hedy Lamarr, która oficjalnie zapowiedziała wspólne wydawnictwo przyjaciół - płytę, zatytułowaną 18.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Johnny Depp i Jeff Beck nie zwalniają tempa - posłuchajcie coveru piosenki Beach Boys! 

Już tydzień po premierze pierwszego singla ukazał się kolejny - niepokojący i mroczny cover kultowej piosenki Venus in Furs, którą w oryginale wykonywał zespół The Velvet Underground. Panowie nie zwalniają tempa przed premierą płyty i właśnie podzielili się kolejnym numerem - tym razem poznaliśmy instrumentalną wersję klasycznego utworu grupy Beach Boys - mowa o kompozycji Caroline, No - posłuchajcie sami.

“18” - szczegóły albumu

Pierwszy wspólny album Deppa i Becka ukaże się już 15 lipca. Na płycie znajdzie się w sumie trzynaście utworów, w tym dwie oryginalne piosenki autorstwa Johnny’ego - poza This Is a Song for Miss Hedy Lamarr także Sad Motherfuckin’ Parade, oraz covery takich artystów jak, Marvin Gaye, John Lennon, Killing Joke i Everly Brothers. Tytuł albumu wziął się od tego, iż, jak twierdzi sam Beck, grając razem Panowie poczuli się, jakby znowu mieli po 18 lat. Poniżej pełna tracklista krążka:

 1. Midnight Walker (Davy Spillane cover)
 2. Death and Resurrection Show (Killing Joke cover)
 3. Time (Dennis Wilson cover)
 4. Sad Motherfuckin’ Parade (Johnny Depp original)
 5. Don’t Talk (Put Your Head on My Shoulder) (Beach Boys cover)
 6. This Is a Song for Miss Hedy Lamarr (Johnny Depp original)
 7. Caroline, No (Beach Boys cover)
 8. Ooo Baby Baby (The Miracles cover)
 9. What’s Going On (Marvin Gaye cover)
 10. Venus in Furs (Velvet Underground cover)
 11. Let It Be Me (Everly Brothers cover)
 12. Stars (Janis Ian cover)
 13. Isolation (John Lennon cover)

Wielki powrót The Hollywood Vampire

Wygląda na to, że Johnny Depp na dobre doszedł do siebie po zakończonym pod koniec maja procesie i postanowił wrócić do muzyki. Poza projektem z Jeffem Beckiem, artysta ponownie połączył siły z Joe Perrym i Alice Cooperem, z którymi od 2012 roku tworzy zespół The Hollywood Vampires. Panowie ogłosili trasę koncertową, z którą zawitają już w przyszłym roku do Europy. Niestety, na chwilę obecną Polski nie ma na liście miast, które grupa planuje odwiedzić.

Sonda
Czekasz na wspólny album Johnny'ego Deppa i Jeffa Becka?