Iggy Pop coveruje Depeche Mode! Ta wersja Personal Jesus zaskakuje

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Michał Murawski/Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Iggy Pop prezentuje własną wersję "Personal Jesus" Depeche Mode

Iggy Pop coveruje Depeche Mode! Ta wersja "Personal Jesus" zaskakuje

2023-11-07 12:26

Muzyka zespołu Depeche Mode należy do grona tej stosunkowo często coverowanej. Zdaje się, że inni artyści i artystki szczególnie upodobali sobie przebój "Personal Jesus". Jego własne wersje nagrali m.in. Marilyn Manson czy Johnny Cash. Teraz to tego grona dołączył sam Iggy Pop! Jego interpretacja zaskakuje!

Zespół Depeche Mode cieszy się na całym świecie już statusem legendy. Formacja powróciła w tym roku po tragicznym zdarzeniu, przedwczesnej śmierci współzałożyciela Andy'ego Fletchera, ze świetnie przyjętym albumem Memento Mori. Wydawnictwo już dziś wskazywane jest jako jedno z najlepszych tegorocznych. Dave Gahan i Martin Gore wciąż promują projekt na światowej trasie koncertowej, w ramach której w sierpniu zagrali w Warszawie i Krakowie. Zespół już dosłownie za chwilę powróci z nową odsłoną trasy do Łodzi - Depeche Mode wystąpi 27 i 29 lutego w tamtejszej Atlas Arenie.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Iggy Pop śpiewa "Personal Jesus"

Równie dobry rok ma za sobą Iggy Pop. Muzyk w styczniu tego roku wydał entuzjastycznie przyjęty krążek Every Loser, wyprodukowany przez Andrew Watta, a w czerwcu w ramach wspólnej trasy z Red Hot Chili Peppers wystąpił na Narodowym. Mało? Najwidoczniej tak, gdyż Iggy nie ma zamiaru zwalniać tempa i zaangażował się w kolejny projekt!

"Ojciec chrzestny punka" połączył siły z brytyjskim producentem muzycznym Trevorem Hornem w nowej, niezwykle klimatycznej, nieco country, wersji prawdziwego klasyka Depeche Mode! Panowie stworzyli własną interpretację kompozycji Personal Jesus, a ta promuje nadchodzący projekt Brytyjczyka - album z coverami Echoes – Ancient & Modern. Posłuchaj tego nagrania poniżej!