Paramore

i

Autor: Materiały prasowe

Hayley Williams reaguje na krytykę internetowych hejterów w związku z odwołanymi koncertami: "Dziwaczni incele"

2023-08-02 10:00

Zespół Paramore jest właśnie w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, promującej najnowszy album formacji. Niestety, ta niedawno przełożyła kilka występów ze względu na problemy zdrowotne Hayley Williams. Decyzja ta spotkała się z dużą krytyką męskiej części słuchaczy, którzy zaczęli porównywać kapelę do dużych zespołów. Wokalistka ostro odpowiedziała krytykom!

Fani klasycznego emo popowego brzmienia rodem z początków lat 2000. nie kryli radości, gdy pod koniec września 2022 roku z nową muzyką powrócił zespół Paramore. Legenda tej konkretnej odmiany punkowego brzmienia wydała pierwszy od lat singiel, zatytułowany This Is Why, zapowiadając równocześnie premierę pierwszego od sześciu lat krążka pod tym samym tytułem. Album ujrzał światło dzienne 10 lutego 2023 roku i bardzo szybko spotkał się z uznaniem krytyków i fanów. Szóste studyjne wydawnictwo kapeli zadebiutowało na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii, dotarło też do drugiej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Obecnie This Is Why zgodnie wskazywany jest jako jeden z najlepszych albumów tego roku.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Internetowi hejterzy do Hayley Williams

W ramach promocji płyty, zespół wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Formacja od miesięcy koncertuje, jednak niedawno zmuszona była przełożyć kilka występów ze względu na problemy zdrowotne wokalistki Hayley Williams. Gwiazda zmagała się z niegroźną infekcją płuc i jak napisała w opublikowanym oświadczeniu, w obecnym momencie swojego życia podchodzi do tematu zdrowia dużo poważniej, stąd też decyzja o przerwie i powrocie do domu. Grupa zdążyła już wrócić na scenę i ponownie występuje od kilku dni.

Z szerzej niewiadomych powodów, zrozumiała decyzja Hayley stała się przedmiotem krytyki... męskiej części fanów ciężkich brzmień. Ta grupa internatów tłumnie ruszyła przed swoje komputery, by dać wyraz frustracji i porównać Paramore do takich zespołów, jak Metallica czy Iron Maiden, wskazując, że te na pewno nie zdecydowałby się odwołać koncertów pomimo choroby. Część zaś przywołała wypadek Dave Grohla z 2015 roku, kiedy to po upadku na scenie złamał on nogę, jednak kontynuował trasę siedząc na scenie na specjalnym tronie. 

Hayley Williams ostro do internetowych krytyków

Hayley zdecydowała się nie zostawiać tego typu komentarzy bez reakcji i w ostry i bezpośredni sposób odpowiedziała hejterom. Gwiazda nie gryzła się w język i udostępniła w swoich social mediach kilka screenów tego typu komentarzy internautów, pisząc o nich m.in.: "Ani James, ani Bruce nie będą ci za to ssać. MIŁOŚĆ" czy "Mam infekcję płuc, ty łajdaku! Nie mam złamanej kończyny. Z jednym możesz śpiewać przez 2 godziny, z innym nie. Ale nie martw się! Koncerty nie zostały odwołane, tylko przełożone o tydzień. Może powinieneś przyjść na jednego z nich… tak jak zrobił to Dave". Swoje stanowiska Williams rozwinęła w oświadczeniu, w którym nie kryła rozgoryczenia komentarzami "fanów" Metalliki i Iron Maiden.

Internetowi bracia od 2005 roku wywierają presję na moją bliskość do muzyki rockowej i wszystkich jej podgatunków. Jedyne, co się zmieniło, to platforma, z której wypluwają swoją ignorancję. Nie myśl ani przez sekundę, że twoje ulubione zespoły – metalowe, punkowe lub inne – popierają twój dziwny, incelski styl życia. Tak wiele z tych zespołów stało z boku na naszych koncertach i traktują nas z szacunkiem. Dlaczego? Bo nie zagraża im silna kobieta stojąca na czele świetnego zespołu z zupełnie innego gatunku muzyki. Płaczę ze śmiechu sama do siebie i uwielbiam to, kiedy mam tak dużo czasu.