Hayley Williams o tym, jak Freddie Mercury inspiruje jej sceniczny wizerunek

i

Autor: Ricardo Rubio/Associated Press/East News Liderka Paramore o inspiracjach dla swojego wizerunku

wypowiedzi muzyków

Hayley Williams o tym, jak Freddie Mercury inspiruje jej sceniczny wizerunek

2024-07-02 13:34

Zespół Paramore w wielkim stylu powrócił na światowy rynek w 2023 roku za sprawą nagrodzonego Grammy dla 'Najlepszego rockowego albumu' "This Is Why", a już za chwilę grupa zagra w Polsce jako support Taylor Swift. Liderka grupy, Hayley Williams, słynie z charakterystycznego i wyrazistego wizerunku - kto ją w tym inspiruje?

Hayley Williams miała zaledwie szesnaście lat, gdy stanęła na czele zespołu Paramore. Punk rockowa formacja idealnie wpisała się w swój czas i modę na brzmienie "emo pop", debiutując w 2005 roku albumem All We Know Is Falling, prawdziwą sławę i uznanie młodej kapeli przyniósł jednak kolejny krążek, Riot! z 2007 roku. Przez lata działalności Paramore przechodziło liczne zmiany w składzie, jej stałym elementem pozostaje jednak właśnie Hayley. Grupa powróciła w 2023 roku z albumem This Is Why, nagranym jako trio Williams, Zac Farro i Taylor York. Płyta osiągnęła kolosalny krytyczny i komercyjny sukces, czyniąc z Paramore pierwszy w historii zespół mający na czele kobietę, który zdobył statuetkę Grammy w kategorii 'Najlepszy rockowy album'.

W trakcie przerwy między albumami After Laughter a This Is Why, Hayley wystartowała z karierą solową. Artystka wydała w 2020 roku świetnie przyjęty album Petals for Armor, a już rok później zaprezentowała wydawnictwo Flowers for Vases / Descansos.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Co wspólnego mają Hayley Williams i Freddie Mercury?

Hayley słynie z charakterystycznego wizerunku, którego stałym elementem są proste, ufarbowane na wściekły rudy bądź niemal biały blond włosy, wyrazisty makijaż - bądź niekiedy wręcz jego brak, i proste, jednak nie pozbawione wyróżniających się elementów, sceniczne stroje. Kim właściwie liderka Paramore inspiruje się, kształtując swój wizerunek?

Okazuje się, że pewną inspiracją dla Hayley jest Freddie Mercury! Wokalistka przyznała to w wywiadzie dla Nylon wyjaśniając, że ona sama szczególnie lubi i dobrze się czuje w prostych outfitach, które nie ograniczają jej ruchów, gdy jest na scenie. Wizerunek wokalisty Queen, który stawia sobie za wzór, to ten, który muzyk miał na sobie podczas słynnego koncertu Live Aid, czyli dżinsy, biały t-shirt na ramiączka i słynna już opaska z ćwiekami na bicepsie.

Po prostu uwielbiam proste koncepcje dla wyglądu scenicznego. To jak, pozwól mi wyjść i zabrać się do pracy – mam rzeczy do zrobienia! I nie mam teraz ochoty na moment maskowania… stylizacja a la Freddie Mercury na występie Queen na Live Aid - wyjaśniła Hayley.

Oto ciekawostki o albumie "Riot!" Paramore: