Coldplay

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Gwizdy na koncercie Coldplay w Rumunii. Wszystko przez zaproszonego przez zespół wokalistę

Na pierwszym w historii koncercie Coldplay w Rumunii nie zabrakło gwizdów ze strony publiczności. Miało to związek z zaproszeniem przez zespół lokalnego artysty.

Gwizdy na koncercie Coldplay w Rumunii. Dlaczego?

Formacja Coldplay cały czas promuje swój ostatni album "Music of the Spheres" (2021). Obecnie muzycy koncertują na Starym Kontynencie. W ramach tegorocznej trasy zespół, po raz pierwszy w historii, odwiedził Rumunię. Początkowo planowano tylko jeden koncert, ale bilety sprzedawały się na tyle dobrze, że grupa wystąpiła w Bukareszcie dwukrotnie: 12 i 13 czerwca. 

Coldplay ma w zwyczaju zapraszać na scenę swoich fanów, aby wspólnie pograć. W Rumunii nie było inaczej. Ponadto z muzykami gościnnie wystąpił tamtejszy artysta Babasha.

Na obu koncertach wykonali wspólnie utwór "Pai naa" z jego repertuaru. To fanom zespołu, pierwszego wieczoru, się zdecydowanie nie spodobało. 

Eska Rock on Tour: Praga

Artysta został bowiem "wybuczany" i wygwizdany w trakcie śpiewania wspomnianego utworu. Zresztą, zobaczcie sami: 

Dlaczego tak się stało? Zdaniem Babashy problem ma związek z jego pochodzeniem. Jest bowiem Romem. Ponadto jest przedstawicielem manele, czyli gatunku, który w Rumunii nie cieszy się zbyt dobrą sławą (uznawany jest jako muzyka klas niższych). – Spodziewałem się, że publiczność będzie podzielona, ​​ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle – powiedział, za pośrednictwem TikToka, Babasha. 

Po gwizdach, zespół zszedł na chwilę ze sceny i po kilku minutach wznowił koncert. 

W trakcie drugiego koncertu Babasha ponownie jednak został zaproszony przez Coldplay na scenę. Do zdarzenia z poprzedniego dnia, jak relacjonuje portal "Coldplay Poland", odniósł się w trakcie występu sam Chris Martin, lider zespołu, który był "zszokowany i zasmucony zachowaniem fanów". 

Tym razem jednak publiczność zgotowała rumuńskiemu artyście o wiele cieplejsze przyjęcie i zamiast gwizdów, pojawiły się oklaski!

Coldplay powraca z nowym albumem

Formacja Coldplay już niebawem wypuści premierowy utwór, który zapowiada kolejny album "Moon Music". Kompozycja zatytułowana "feelslikeimfallinginlove" pojawi się 21 czerwca. 

Natomiast sam krążek ukaże się na rynku 4 października. 

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: