Gwiazdy oddały hołd Jonowi Bon Joviemu! Zabrakło Richiego Sambory, a zespół zagrał NOWY UTWÓR!

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Bon Jovi debiutuje z nową kompozycją na specjalnej gali!

Gwiazdy oddały hołd Jonowi Bon Joviemu! Zabrakło Richiego Sambory, a zespół zagrał NOWY UTWÓR!

2024-02-05 9:37

Sporo działo się w świecie muzyki w miniony weekend! Gala Grammy, liczne wydarzenia jej towarzyszące, w tym Gala charytatywna Człowieka Roku MusiCares. W tym roku wyróżniony tym tytułem został Jon Bon Jovi, a na imprezie hołd oddało mu imponujące grono kolegów i koleżanek po fachu. Wbrew przewidywaniom, na wydarzeniu zabrakło Richiego Sambory, sama formacja zaś zadebiutowała z nową kompozycją!

Ostanie kilka dni minęło wszystkich obserwatorom świata muzyki pod hasłem tegorocznego rozdania nagród Grammy. Sama gala odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek 4 na 5 lutego czasu polskiego, a nagrodzona na niej została chociażby Metallica za swój najnowszy krążek 72 Seasons, a konkretnie za promujący go singiel tytułowy. Dwa dni wcześniej zaś odbyło się inne szczególne wydarzenie - mowa o Gali charytatywnej Człowiek Roku MusiCares. W ramach tegorocznej edycji wyróżniony został Jon Bon Jovi, a cała impreza obfitowała w liczne występy kolegów i koleżanek po fachu, którzy oddali hołd artyście, śpiewając największe przeboje Bon Jovi! By sięgnąć po kilka przykładów: Sammy Hagar i Orianthi wykonali wspólnie klasyk You Give Love a Bad Name, na scenie pojawił się także Mammoth WVH, a zebrali usłyszeli It's My Life. Shania Twain zaśpiewała balladę Bed of Roses zaś Damiano David solo wykonał Keep The Faith.

Pomimo śmierci swojej mamy, na wydarzeniu pojawił się także Bruce Springsteen. Artysta wykonał wraz z Bon Jovi utwór Who Says You Can’t Go Home, sam zespół zaś postanowił zaserwować swoim fanom pewną niespodziankę!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Nowy utwór Bon Jovi!

Zespół, który swoim występem otworzył galę, zaprezentował na żywo zupełnie nowy utwór! Kompozycja nosi tytuł Legendary i dziś już nie jest tajemnicą, że znajdzie się ona na nadchodzącym albumie formacji, którego szczegóły nie są jednak jeszcze znane. Sprawdź premierowy numer poniżej!

Richie Sambora nie pojawił się na gali!

Na dwa tygodnie przed wydarzeniem pojawiły się plotki, że to właśnie wspomniana ceremonia stanie się momentem, gdy po ponad 10 latach Bon Jovi stanie na scenie z gitarzystą Richiem Samborą. Niestety, muzyk nie pojawił się na gali, jak jednak wskazuje magazyn "People" miał ku temu ważny powód. Sambora aktualnie ma zajmować się swoją 89-letnią mamą, która kilka tygodni temu miała niefortunnie upaść i doznać złamania biodra. Kobieta miała nie chcieć zostać w szpitalu, a gitarzysta, jako jej jedyne dziecko, zdecydował się cały swój obecny czas poświęcić na opiekę nad nią.

Bon Jovi - co wiesz o legendzie rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym mieście został założony zespół?