Nickelback

i

Autor: Materiały prasowe

wypowiedzi muzyków

Gwiazda R&B broni Nickelback i Creed: "Dlaczego ich nienawidzicie? Są wspaniali!"

2024-04-17 8:52

W świecie muzyki są takie zespoły, które od zawsze budzą naprawdę skrajne emocje. Do grupy tej z pewnością należą dwie formacje: Nickelback i Creed, z dużym naciskiem na pierwszą z wymienionych. Teraz nad takim stanem rzeczy pochyliła się nieco jedna z najpopularniejszych na świecie artystek R&B, która wprost dała wyraz swojej sympatii do obu kapel!

Nickelback i Creed to z pewnością dwa zespoły, które mają równie duże i wierne grono oddanych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Szczególnie kanadyjska formacja od lat wzbudza bardzo skrajne emocje, zarzuca się jej pompatyczność, sztuczność, nie do końca odpowiednie w swojej wymowie teksty. Podobne zarzuty kierują antyfani w stronę grupy, na czele której od lat stoi Mark Tremonti, dobrze znany także jako gitarzysta zespołu Alter Bridge. Coraz częściej i więcej mówi się jednak o tym, że reakcje na te grupy, często pełne nienawiści, były szczególnie nie na miejscu, a słuchacze cięższych brzmień nie boją się mówić obecnie, że są fanamii fankami Nickelback czy Creed. Okazuje się, że nie tylko fani gitarowych klimatów mówią o tym, że lubię muzykę tych zespołów.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

SZA jest fanką Nickelback i Creed!

SZA to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych współczesnych artystek, specjalizujących się w brzmieniu R&B. W grudniu 2022 roku światło dzienne ujrzał jej drugi album studyjny, zatytułowany SOS, z którego pochodzi, cieszący się statusem światowego przeboju, utwór Kill Bill. SZA za swoją pracę nagradzana jest najważniejszymi statuetkami w branży muzycznej, a wspomniana płyta zapewniła jej aż dziewięć nominacji do Grammy.

SZA udzieliła wywiadu dla magazynu "Variety", który przyznał jej ubiegłoroczny tytuł 'Hitmaker of the Year'. W rozmowie gwiazda dość niespodziewanie dała się poznać jako wielka fanka wspomnianych wyżej zespołów! SZA przyznała, że zupełnie nie rozumie, dlaczego ludzie, wprost wskazała na "białych", nienawidzą Nickelback i Creed i dodała: "Czarni ludzie ich kochają! Oni tak bujają! To prawdziwa bomba!". Dalej artystka zdradziła, że uwielbia utwór Higher, który promował drugi album studyjny Creed, Human Clay, i jak mówi, to właśnie muzyka tej formacji doprowadziła ją ostatecznie do twórczości Nickelback, której swego czasu słuchała nawet, niemal bez przerwy, przez cały tydzień! Jak dodaje SZA w wywiadzie: "Będę fanką Creed na zawsze".

Poniżej znajdziesz nasz wybór najważniejszych zagranicznych rockowych krążków z lat 2000.