Guns N' Roses

i

Autor: Materiały prasowe

Guns N' Roses teledyskiem do "The General" - klip wygenerowała... sztuczna inteligencja!

2024-01-25 9:32

Mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich tych, którzy regularnie wyczekują premier od Panów z Guns N' Roses! W listopadzie na koncercie w Hollywood Bowl w Los Angeles formacja zrobiła to, o czym plotkowało się od tygodni, czyli zaprezentowała NIEWYDANY wcześniej utwór na żywo! Był to zupełny debiut kompozycji pod tytułem "The General", która niedługo później ukazała się w wersji studyjnej. Teraz powstał do niej dość szczególny klip.

Już od wielu miesięcy mówi się o tym, że zespół Guns N' Roses pracuje nad nową muzyką. No może nie do końca taką nową - sam Slash w licznych wywiadach przyznawał, że grupa wzięła na warsztat wersje demo utworów, które powstały podczas sesji nagraniowych do albumu Chinese Democracy. W 2023 roku minęło dokładnie piętnaście lat od dnia, kiedy to światło dzienne ujrzał ostatni, na chwilę obecną, krążek legendy hard rocka. W sierpniu ubiegłego roku swoją oficjalną premierę miała studyjna wersja utworu Perhaps, który od tamtej pory na dobre zagościł na koncertowej setliście Gunsów. Dość szybko przyszedł czas na premierę nowego numeru!

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Guns N' Roses i "The General" na żywo

W czwartek 2 listopada formacja wystąpiła w Hollywood Bowl w Los Angeles. Zebrani tego dnia na miejscu fani mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć po raz pierwszy na żywo NIEWYDANĄ dotąd nową, studyjną wersję jeszcze innego demo z czasów Chinese Democracy. Guns N' Roses zaskoczył fanów prezentując kawałek The General! Później przyszedł czas na kolejny krok!

Guns N' Roses ze studyjną wersją "The General"

W grudniu na wszystkie platformy streamingowe trafi wersja studyjna The General, a miesiąc później formacja podzieliła się ze światem teledyskiem. Klip bardzo szybko wzbudził kontrowersje i mieszane reakcje fanów, a to dlatego, że został on wygenerowany przez... sztuczną inteligencję! Jest on miksem animacji i nagrań z występów na żywo Gunsów. Koncepcję, czyli zmagania młodego człowieka z potworami, które są metaforami życiowych zmagań, które pojawiają się wraz z dochodzeniem do dorosłości, wymyślił zespół, projekt zaś wykonał Danem Potterem.