Guns N' Roses nie, ale Duff McKagan tak! Muzyk zapowiedział solowy album!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Charles Peterson Solowy album Duffa McKagana

Guns N' Roses nie, ale Duff McKagan tak! Muzyk zapowiedział solowy album!

2023-06-14 15:32

Duff McKagan udostępnił utwór “LIGHTHOUSE”, tytułową piosenkę z jego trzeciego solowego albumu, który ukaże się 20 października. Wydawnictwo można już też zamawiać w przedsprzedaży. Płyta dostępna będzie w kilku wersjach, (CD, CD deluxe z rozkładanym nadrukiem fotograficznym, kaseta, standardowy czarny winyl i deluxe winyl w wielu kolorach, każdy z litografią, książeczką, naklejką i kostką do gitary). Dostępne będą również wersje sygnowane i ekskluzywne wersje sklepowe.

Rozbijające się… wznoszące się fale, a wszystko wokół ciebie się zapada. Życie czasami rzuca nami dookoła, a my odczuwamy tęsknotę za komfortem i przyciąganiem do domu. Statek rzucony jak zabawka, podarte żagle i skrzypiące drewno bez balastu. . . Dusza starająca się ze wszystkich sił odnaleźć spokój i centrum. Znajdź latarnię morską. Mam swoją latarnię. . . wirującą w ciemności z jej ciepłem i obietnicą opieki, miłości, śmiechu i wszystkiego, co jest prawdą. Będziesz moją latarnią morską, daj mi światło,. . . i zabierz mnie do domu - Duff.

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Duff McKagan solo!

Od ponad 40 lat Duffa McKagana charakteryzuje niepowstrzymaną siła twórcza, obejmująca wiele zespołów, tras koncertowych i wiele różnego rodzaju kolaboracji. Teraz, dzięki długo oczekiwanemu nowemu solowemu albumowi, “Lighthouse”, weteran muzyki udowadnia, że w głębi serca jest utalentowanym piosenkarzem i autorem tekstów z charakterystycznym talentem do autentyczności i introspekcji.

W 2019 roku Duff McKagan przeniósł się do własnego studia nagraniowego, co dało mu długo wyczekiwaną okazję, by mógł, jak sam artysta tłumaczy, wreszcie zbadać piosenki, które być może napisał poprzedniej nocy lub niektóre stare riffy sprzed lat i, jak podkreśla, jest to dla niego “wielka sprawa”. Większość kolejnych dwóch lat spędził pracując nad serią bardzo osobistych nowych piosenek z długoletnim producentem/współpracownikiem Martinem Feveyearem (Mark Lanegan, Brandi Carlile).

"Lighthouse" - szczegóły płyty

“Lighthouse” to pierwszy pełny zestaw kompozycji, który narodził się w studiu McKagana. Utwory takie jak “Hope” (z udziałem perkusisty Paula McCartney’a – Abe’a Laboriela Jr i melodyjnej gitary prowadzącej Slasha) oraz filozoficzny “I Just Don't Know” (z udziałem wieloletniego przyjaciela McKagana, Jerry'ego Cantrella z Alice in Chains) najpełniej pokazują artystycznego ducha McKagana, łącząc elementy akustyczne z ostrym rock'n'rollem, aby znaleźć się w idealnym punkcie między refleksją poszukującą duszy a czystą energią. Zbiór 11 utworów jest jeszcze mocniej uwypuklony przez dodatkowe podejście do utworu tytułowego, “Lighthosue (Reprise)”, w którym gościnnie pojawił się jedyny w swoim rodzaju Iggy Pop. Premiera albumu 20 października!

McKagan po raz pierwszy zaprezentował swoją nową muzykę na początku tego roku, wydając “This is the Song”, trzyutworową EP-kę, którą uhonorował Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego wraz z wezwaniem do działania w Propeller. EP-ka, która spotkała się z aplauzem krytyków (m.in. Rolling Stone, Consequence of Sound, Loudwire i American Songwrite), zawiera głęboko poruszający utwór tytułowy.