Greta Van Fleet w nowym singlu! Tak brzmi Sacred The Thread

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Neil Krug Nowi singiel do Greta Van Fleet

Greta Van Fleet w nowym singlu! Tak brzmi "Sacred The Thread"

2023-05-23 11:37

Greta Van Fleet prezentuje kolejną zapowiedź nadchodzącego albumu „Starcatcher” (premiera 21 lipca). Singiel „Sacred The Thread” jest już dostępny w serwisach cyfrowych.

Zespół zapowiedział właśnie ekskluzywne warianty winyli, które z pewnością ucieszą kolekcjonerów.

Greta Van Fleet zaprezentowała także nagranie z występu na żywo z pierwszym singlem „Meeting The Master”. Utwór cieszy się dużym uznaniem krytyków. Uproxx zauważył: – „Meeting the Master” to egzystencjalny singiel, w którym główny wokalista Josh Kiszka wyrusza w duchową podróż.

To podróż, w którą zabierze wielu z nas. Aby uczcić wydanie albumu, w lipcu grupa wyruszy w trasę Starcatcher World Tour. Zacznie od Ameryki Północnej, a jesienią przyjedzie do Europy. W ramach supportu na poszczególnych przystankach zagrają Kaleo, Surf Curse, Mt. Joy i Black Honey.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Nadchodzi nowy album Grety Van Fleet

Greta Van Fleet ugruntowali już swój status gwiazd rocka, sprzedając ponad milion biletów na całym świecie. Zachęceni niesamowitym wsparciem fanów, na „Starcatcher” wykorzystują energię i bezpośredniość swoich występów, kontynuując świetną passę ostatnich kilku lat.

Nagrodzony Grammy zespół rockowy z Nashville – Josh Kiszka (wokal), jego brat bliźniak Jake Kiszka (gitara), ich młodszy brat Sam Kiszka (bas/instrumenty klawiszowe) i przyjaciel Danny Wagner (perkusja) – zrealizował wizję albumu w legendarnym RCA Studios. Produkcją zajął się zdobywca nagrody Grammy, Dave Cobb (Chris Stapleton, Brandi Carlile).

Tak naprawdę nie musieliśmy się zmuszać ani intensywnie pracować, ponieważ wszystko było bardzo instynktowne – wspomina Jake. – Ta płyta jest naszą perspektywą; podsumowuje, gdzie jesteśmy jako grupa i indywidualnie jako muzycy.

Szczegóły "Starcatcher"

Greta Van Fleet ma niezwykły talent do wykorzystywania dźwiękowych różnic, które składają się na spójną całość. Płyta „Starcatcher” reprezentuje dwa światy – świat fantazji i rzeczywistości, światła i ciemności, a także jest metaforą całego ich muzycznego uniwersum.

Ostatnio zespół wystąpił na inauguracyjnym festiwalu Lollapalooza Mumbai oraz zakończył obszerną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W tym miesiącu powróci na amerykańskie festiwale.

„Starcatcher” to następca wydanego w 2021 roku „The Battle at Garden’s Gate”. Album odniósł ogromny sukces na listach przebojów i zgromadził uznanie krytyków. W 2019 roku grupa otrzymała nagrodę Grammy za EP-kę „From The Fires”.

Zróżnicowane, ale i uzupełniające się osobowości członków zespołu Greta Van Fleet przyczyniły się do ich ogromnego sukcesu. Nadchodzący album „Starcatcher” to most pomiędzy dwoma światami – światem Grety Van Fleet na scenie oraz ich prawdziwym życiem. Jeszcze nigdy nie byli tak autentyczni.