Greta Van Fleet zakończyła pracę nad trzecią płytą. Czego możemy się spodziewać po wydawnictwie?

i

Autor: Materiały prasowe Kiedy nowy album Greta Van Fleet

Greta Van Fleet kończy pracę nad trzecią płytą. Czego możemy się spodziewać po wydawnictwie?

2022-12-21 18:03

W kwietniu przyszłego roku miną dwa lata od premiery ostatniego wydawnictwa zespołu Greta Van Fleet i nie da się ukryć, że fani formacji czekają na kolejny krążek. O tym zaś mówi się coraz więcej już od kilku miesięcy, a Panowie właśnie powrócili z nową aktualizacją - prace nad trzecim albumem studyjnym są bliskie ukończenia!

Zespół Greta Van Fleet został założony w 2012 roku, a jego najbardziej znany skład tworzą bracia Kiszka: Josh (wokal), Jake (gitara) i Sam (gitara basowa, instrumenty klawiszowe) i Danny Wagner (perkusja). W 2017 roku grupa podpisała kontrakt z Lava Record, jeszcze w tym samym roku swoją premierę miał jej debiutancki singiel, Highway Tune. Formacja natychmiast zwróciła na siebie uwagę opinii publicznej, która porównywała ją do legendarnego zespołu Led Zeppelin, szczególnie ze względu na wokal Josha. Grupa ma na koncie dwie EP-ki: Black Smoke Rising i nagrodzoną Grammy From the Fires, oraz dwa pełnoprawne albumy - wydany w 2018 roku Anthem of the Peaceful Army The Battle at Garden's Gate, który ukazał się w kwietniu 2021 roku. Fani Greta Van Fleet nie ukrywają, że czekają na wieści na temat nowego wydawnictwa formacji - kiedy miałoby się ono ukazać?

Greta Van Fleet kończy pracę nad trzecią płytą

Wygląda na to, że szybciej, niż się wszystkim wydaje! O tym, że Panowie pracowali nad nowym materiałem było wiadomo już od jakiegoś czasu. Ostatnio grupa była gościem na zorganizowanym przez Metallikę koncercie charytatywnym "All Within My Hands" i podczas sesji na czerwonym dywanie, jej członkowie zostali zapytani o postępy w pracach nad nowym krążkiem. Perkusista Danny Wagner zdradził, że prace nad nowym albumem zbliżają się ku końcowi. Czy brzmieniowo zbliży się on do swojego poprzednika, inspirowanego rockiem progresywnym The Battle at Garden's Gate? Basista zespołu zdradził. że... nie! Nadchodzące wydawnictwo ma być swoistym powrotem do surowych, garażowych korzeni kapeli. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie miałoby się ukazać to wydawnictwo.

Eska ROCK omawia nowości! Queen, RHCP, Green Day … | Dobrze Rockuje #1
Sonda
Czekasz na nowy album grupy Greta Van Fleet?