Gogol Bordello

i

Autor: East News

Koncerty 2024

Gogol Bordello gwiazdą Kazimiernikejszyn 2024! Tego wydarzenia nie można przegapić

2024-02-06 11:45

Do składu tegorocznej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn dołącza Gogol Bordello, nowojorska punk-folkowa grupa, koncertująca na największych festiwalach świata! Znana i uwielbiana przez publiczność nad Wisłą, a jednocześnie równie oddana swoim polskim fanom, formacja pod wodzą charyzmatycznego Eugene'a Hütza zaprezentuje w Kazimierzu Dolnym swoje najbardziej energetyczne przeboje już 18 lipca 2024 roku! Karnety dostępne w sprzedaży.

Nowojorska formacja Gogol Bordello ugruntowała swoją wyjątkową pozycję na festiwalach i w miejscach koncertowych na całym świecie, nie wykazując żadnych oznak zwolnienia tempa. Jaki jest ich sekret? Nieskończona energia, doskonała jakość i zawsze niezapomniana zabawa!

Uwielbiany przez fanów na całym świecie, zespół dostarcza niezrównane, globalne punkowe show, które przekształca nowych widzów w wiernych fanów na całe życie. Dzięki zdolności do tworzenia piosenek, które nie chcą wyjść z głowy (Start Wearing Purple, Wunderlust King, American Wedding), przyciągają fanów zarówno Nicka Cave'a, jak i Manu Chao czy Rancid. To niemożliwe? A jednak! Niech świadczą o tym ich albumy, produkowane przez rockowe legendy, Ricka Rubina i Steve'a Albini'ego.

Mellina - Artur Rojek ujawnia co myśli o Dawidzie Podsiadło

Gogol Bordello regularnie dzieli scenę z takimi gigantami jak System of a Down, Queens of the Stone Age, Rancid, Green Day, New Order, Primus, a także jest stałym gościem na festiwalach na całym świecie (Coachella, Hellfest, Roskilde, Lollapalooza, Riot Fest, Sziget, Slamdunk i wielu innych), stale poszerzając swoje globalne grono fanów również poprzez własne trasy koncertowe. Ich zaangażowanie w jednoczącą misję kulturową stało się tematem niedawno dokumentu “Scream of My Blood: A Gogol BordelloStory" wyprodukowanego przez VICENEWS w 2023 roku, który miał premierę na Tribeca Film Festival.

Wokalista i główny autor tekstów, Eugene Hutz, zaprzyjaźnił się z Hollywood, pojawiając się w kilku filmach u boku takich gwiazd jak Stephen Graham, Elijah Wood, Vicky McClure i Richard E. Grant.

Niezaprzeczalna autentyczność Gogol Bordello pozwala im sprawnie poruszać się zarówno w obrębie, jak i poza głównym nurtem, nie tracąc przy tym swojej zadziorności, nawet gdy współpracują z czołowymi gwiazdami pop, takimi jak Madonna czy Regina Spektor.

I nawet jeśli niezastąpiony headliner jak 50 Cent nagle odwoła swój występ, dzwonisz po pomoc do Gogol Bordello, i wiesz, że na pewno sobie poradzą (zobacz Roskilde 2012)!

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd tegorocznej edycji znaleźli się także: Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Bartek Królik oraz Jazz Band Młynarski-Masecki. Kolejne ogłoszenia wkrótce! Oprócz różnorodnej palety muzycznej, festiwal Kazimiernikejszyn oferuje także lokalne atrakcje, pozytywną atmosferę i wyjątkową publiczność.