Gitarzysta Aerosmith zapowiedział solową płytę. Joe Perry zaprosił sporo gości

i

Autor: materiały prasowe

Gitarzysta Aerosmith zapowiedział solową płytę. Joe Perry zaprosił sporo gości

2023-04-12 10:48

Większość z nas wyobraża sobie siebie w wieku 72 lat albo jako sympatycznych dziadków czerpiących radość oraz dumę z dzieci i wnuków, albo jako odpoczywających od ludzkości w świętym spokoju i bliżej natury, a niektórzy starają się w ogóle tego sobie nie wyobrażać (szczególnie, jeśli są zbyt przywiązani do wyliczeń ZUS). Tymczasem Joe Perry pokazuje, że w jego przypadku wiek wiekiem, a radość z grania się nie kończy.

Gitarzysta znany przede wszystkim z występów z Aerosmith oraz Hollywood Vampires postanowił pokazać się nam z innej strony. Część materiału na „Sweetzerland Manifesto MKII” fani już znają z poprzedniego albumu solowego muzyka, jednak tym razem dostaną je z nowymi partiami wokalnymi oraz w odnowionych miksach. Perry przyznaje, że dopiero teraz znalazł czas na pomysły, które buzowały mu w głowie od dawna.

- Mieliśmy tak wiele piosenek i tyle na głowie z Aerosmith, Vampires oraz covidem, trasami albo ich odwoływaniem, że ta muzyka wciąż za mną chodziła – tłlumaczy gitarzysta w zapowiedzi albumu – To niczym pociąg, który nie chciał się zatrzymać. Chciałem wydać te piosenki i z początku miałem dodać je do wydania na winylu lub wersji Deluxe, ale w końcu ten pomysł przeobraził się w MKII. Wolę myśleć w kategorii albumów. Pierwszy był nastrojowy, drugi jest mocniejszy. Nawet bardziej mi się podoba. To jedna z tych płyt, które mogę od początku do końca zagrać na żywo.

Bardzo byśmy chcieli mieć okazję przekonania się o tym, ale póki co Perry zapowiedział trasę promocyjną jedynie na terenie USA. Aerosmith w ubiegłym roku odwoływało koncerty z powodu stanu zdrowia wokalisty. Natomiast Hollywood Vampires wystąpią w Polsce już 22 lipca. Będą gwiazdą 14. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty w okolicach Słupska.

Na najnowszej płycie Perry’ego nie zabraknie gości. Wśród nich zobaczymy między innymi Gary’ego Cherone (Extreme), Chrisa Robionsona (The Black Crowes), Roberta DeLeo (Stone Temple Pilots) oraz Davida Johansona z New York Dolls. W ramach zaostrzenia apetytu polecamy Wam pierwszy singiel. Premiera płyty 26 maja.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica