Gitarowy Rekord Świata 2024

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Konrad Żurawowicz

Gitarowy Rekord Świata 2024

Gitarowy Rekord Świata 2024 - ilu gitarzystów zagrało we Wrocławiu?

2024-05-02 9:24

Za nami 22. edycja Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu. 1 maja 2024 r. legendarny przebój „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało razem 7531 gitarzystek i gitarzystów. W skład Największej Gitarowej Orkiestry Świata pod wodzą Leszka Cichońskiego weszli w tym roku m.in. Chris Jagger, Phil Bates, Jan Borysewicz, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski i Zbigniew Hołdys, Małgorzata Ostrowska, Shata QS i Neil Zaza.

W Gitarowym Rekordzie zawsze najważniejsze było wspólne granie. Tysiące osób, które pojawiają się na Rynku lub dołączają online łączy jedno – miłość do muzyki. To niesamowita i niepowtarzalna energia, którą co roku wysyłamy w świat, z serca wrocławskiego Rynku – powiedział Leszek Cichoński, pomysłodawca wydarzenia.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Czy udało się pobić rekord?

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu odbyła się z inicjatywy Leszka Cichońskiego w 2003 roku. Utwór Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe” zagrało wówczas razem 588 gitarzystów. Od wielu lat na wrocławskim Rynku pojawia się tysiące entuzjastów i fanek gitarowego grania z całego świata. W roku 2023 było ich 7968. 

Na kanale dostępna jest retransmisja z tegorocznej edycji imprezy.

Wieczorem w kompleksie Hali Stulecia odbędzie się Koncert Gwiazd w ramach festiwalu 3-Majówka, który potrwa do 3 maja. Zagrają Dog Eat Dog, Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, Fun Lovin’ Criminals, Kwiat Jabłoni, Zalewski, Kult, Paktofonika, PRO8L3M i wielu innych.

Oto wybór najlepszych solówek Jimmy'ego Page'a: