Kurt Cobain był fanem Metalliki! Tak twierdzi Kirk Hammett

i

Autor: screen: https://youtu.be/hTWKbfoikeg

Gitara Kurta Cobaina, którą znamy z klipu 'Smells Like Teen Spirit' została wystawiona na aukcję

2022-04-14 10:47

Gitary Kurta Cobaina są uznawane za kultowe i dla fanów to prawdziwe relikty. Gitara, którą znamy z klipu 'Smells Like Teen Spirit' została właśnie wystawiona na aukcję i jak się łatwo domyślić, kwota jest gigantyczna.

Gitary Kurta Cobaina są uznawane za prawdziwe relikty, a każdy z fanów, marzy o tym, by chociaż chwilę móc pograć na słynnym instrumencie. Na aukcję trafiła właśnie słynna gitara, którą Kurt miał w klipie do 'Smells Like Teen Spirit'. Jej cena jest dosłownie kosmiczna.

Co tam w środku gra? Nirvana

Gitara Kurta Cobaina, którą znamy z klipu 'Smells Like Teen Spirit' została wystawiona na aukcję

20 maja odbędzie się aukcja, na którą trafi gitara Fender Mustang z 1969 roku, czyli słynny instrument z klipu 'Smells Like Teen Spirit'. Organizatorzy aukcji przypuszczają, że gitara zostanie sprzedana za około 600 lub 800 tysięcy dolarów. Jak czytamy w komunikacje organizatorów aukcji:

W maju w ramach wydarzenia Music Icons po raz pierwszy na sprzedaż trafi mityczna gitara Fender Kurta Cobaina. To jedna z najważniejszych gitar nie tylko dla Cobaina i Nirvany ale też dla całego rocka i fakt, że trafi na naszą aukcję jest dla nas niezwykłym zaszczytem. Rzadko się zdarza, żeby tak znaczące przedmioty osobiste Kurta Cobaina trafiały na aukcję.

Pozostaje tylko czekać na aukcję i sprawdzać, jaką cenę osiągnął kultowy instrument.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny