Gibson Band, czyli Tony Iommi i Serj Tankian we wspólnym singlu! Powstał ze szczególnej okazji

i

Autor: Serj Tankian/agefotostock/East News/Maja Smiejkowska/Shutterstock/Rex Features/East News Wyjątkowa współpraca dla fanów ciężkich brzmień!

Gibson Band, czyli Tony Iommi i Serj Tankian we wspólnym singlu! Powstał ze szczególnej okazji

2023-12-11 9:59

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów ciężkich brzmień z najwyższej półki! Ku zaskoczeniu wielu, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi, światło dzienne ujrzał utwór, będący efektem współpracy Serja Tankiana, Tony'ego Iommi i Cesara Gueikiana, dyrektora generalnego Gibsona! Z jakiej okazji ta trójka połączyła siły? Czy to zapowiedź czegoś większego?

Już tak się przyjęło, że piątek jest dniem nowych muzycznych premier. Część z nich pojawia się po wcześniejszych zapowiedziach, ale spory odsetek tego to zupełne niespodzianki. Tak właśnie sytuacja ma się z utworem Deconstruction, który jest efektem zupełnie elektryzującej współpracy. Kompozycję nagrali wspólnie Serj Tankian, Tony Iommi i Cesar Gueikian, czyli prawdziwe legendy szeroko pojmowanego metalu i dyrektor generalny firmy Gibson. Z jakiej okazji powstał tak szczególny numer?

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

"Deconstruction", czyli kawał metalowego grania z najwyższej półki!

Utwór trwa imponujące prawie sześć minut i stanowi przykład genialnego, ciężkiego grania dla wszystkich wielbicieli tego typu brzmień. Całość sygnowana jest szyldem "Gibson Band", czy jest to więc zapowiedź czegoś większego? Na chwilę obecną tego nie wiadomo, ale fakt zaistnienia tak szczególnej współpracy nie jest przypadkowy.

Cały dochód ze sprzedaży Deconstruction zostanie przekazany na rzecz funduszu pomocy Armenii, Artsakh Refugee Initiative. Autor tekstu, Serj Tankian i Gueikian są pochodzenia ormiańskiego, dlatego też zdecydowali się nagrać utwór, którym będą mogli wesprzeć, znajdujących się w ciężkiej sytuacji ze względu na trwający konflikt, mieszkańców Armenii. Panowie zaprosili do współpracy legendarnego gitarzystę, który chętnie podjął się współpracy. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Tankian i Iommi połączyli siły - wokalista pojawił się gościnnie na solowym albumie gitarzysty, Iommi z 2000 roku.

Gitara i szczególne dzieło!

Utwór to jednak nie wszystko! Na licytację, dochód z której także wesprze Artsakh Refugee Initiative, trafił obraz, autorstwa Tankiana, Our Mountains, którego zdjęcie możecie zobaczyć poniżej, a który stał się okładką Deconstruction. Na sprzedaż przeznaczono także specjalną gitarę Gibson Les Paul Standard z 2023 roku, na gryfie której znajduje się grafika, nawiązująca do dzieła wokalisty.