Ghost BC

i

Autor: ASSOCIATED PRESS/East News

Ghost wypuściło grę video. Podobno zawiera sekrety dotyczące zespołu

2023-05-25 11:01

Jeśli ostatni mini-album z coverami nie nasycił fanów zamaskowanych rockersów ze Szwecji, to właśnie dostali od zespołu nowy prezent. Tym razem jest to gra video, w której możemy zajrzeć do wnętrza tajemniczego klasztoru. To właśnie tam znajduje się gabinet Papy Emeritusa IV. Wejść do niego to mały pikuś, ale uciec z nawiedzonego budynku – to zadanie godne fanów rocka i gier.

Twórcy zapowiadają, że gra jest cyfrowym odpowiednikiem escape-room’u. Gracze będą musieli wykazać się spostrzegawczością i inteligencją by rozwiązać wszystkie zagadki. Co ciekawe, internet już huczy od domysłów, czy w „Escape the Ministry” zespół nie ukrywał informacji na temat dalszych losów papieża i jego bezimiennych sług.

Od początku swojej działalności Ghost nie tylko stawiał na stroje i sceniczny show, ale także budował fabularną opowieść o swoich członkach, w którym każdy miał swoją rolę i dzieje. Wokalista Tobias Forge wciela się w głowę antykościoła i jej kolejnych następców. Właśnie dlatego mieliśmy już cztery zmiany warty, choć za maską wciąż jest ten sam człowiek. Fabuła, która uzasadnia zmiany kostiumów i pseudonimów, związała wielu fanów z zespołem na dłużej, bo śledzą nie tylko piosenki, ale i wydarzenia prezentowane w teledyskach, komunikatach w sieci i akcjach promocyjnych(jak choćby wspomniana gra) zupełnie tak jakby śledzili perypetie bohaterów serialu telewizyjnego. Trzeba im to oddać: Ghost doskonale znają się na promocji.

W grę „Escape the Ministry” możecie zagrać za darmo zarówno na komputerach stacjonarnych jak i urządzeniach mobilnych. Jest to gra przeglądarkowa, zatem nie ma wielkich wymagać sprzętowych, trzeba jedynie zalogować się przez profil na aplikacji Spotify. Chcecie spróbować? Zajrzyjcie tutaj!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock