Ghost

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Wiadomości

Ghost udostępnił pierwszy zwiastun filmowego projektu. Jest nawiązanie do słynnego horroru

Wygląda na to, że już niebawem doczekamy się premiery filmowego projektu firmowanego przez szwedzką formację Ghost. Zespół udostępnił właśnie w mediach społecznościowych 30-sekundowy zwiastun całości.

Ghost udostępnił zwiastun filmowego projektu. Kiedy ujrzy on światło dzienne?

Szwedzka formacja Ghost, na której czele stoi Tobias Forge, w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością. Udało się jej podbić listy przebojów, dzięki muzyce łączącej cięższe brzmienia z tymi bardziej popowymi. Grupa ma na koncie pięć studyjnych albumów, z czego ostatni – zatytułowany "Impera" – ukazał się na rynku w 2022 roku. 

Teraz Ghost pracuje nad nowym projektem, a mianowicie filmową produkcją, która niebawem ujrzy światło dzienne... 

Okultyzm| ESKA Rock Człowiek z Metalu Short

Zespół udostępnił właśnie w mediach społecznościowych 30-sekundową zapowiedź całości z dopiskiem "wkrótce w kinach na całym świecie". Wspomniany klip przedstawia Forge'a podskakującego na scenie. W pewnym momencie pojawia się też, na chwilę, tajemnicza kobieta, która stoi przed schodami prowadzącymi na peron metra. Jeden z fanów grupy zauważył, że to czytelne nawiązanie do kultowego horroru "Egzorcysta" z 1973 roku. 

W ubiegłym roku lider szwedzkiego zespołu, w rozmowie z "Metal Hammerem", zdradził, że nadchodzący projekt nie będzie typowym filmem koncertowym. Ma on łączyć materiał zarejestrowany w trakcie dwóch koncertów Ghost w Los Angeles, które odbyły się we wrześniu 2023 roku, z filmową fikcją, czyli coś w rodzaju "Metallica: Through the Never" z 2013 roku. 

W zasadzie kręciliśmy film. Wykorzystaliśmy naszą publiczność z dwóch wieczorów jako statystów. To będzie film z elementami koncertowymi. Zatem wiele z tego, czego doświadczyłeś lub doświadczyłaś w LA będzie częścią tego projektu – mówił Tobias Forge we wspomnianym wywiadzie.

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: