Geezer Butler szczerze na temat niewydanych utworów Black Sabbath. Muzycy zaprezentowali je Rickowi Rubinowi

2026-01-08 10:40

Fani Black Sabbath od lat spekulują na temat "zaginionych" utworów, które powstały na początku XXI wieku. Przypomnijmy, że muzycy wówczas przymierzali się do nagrania kolejnego albumu z Ozzy'm Osbourne'em. Kompozycje zaprezentowali nawet producentowi Rickowi Rubinowi. Basista Geezer Butler przyznał jednak otwarcie, że nie były to dobre rzeczy.

Geezer Butler, Rick Rubin

i

Autor: Wikimedia Commons, Rex Features/East News/ East News

Geezer Butler szczerze na temat niewydanych utworów Black Sabbath. "Uznałem, że nie możemy wyjść do ludzi z czymś takim" 

W 2013 roku na rynku ukazał się ostatni studyjny album w dyskografii Black Sabbath. Krążek 13, który odniósł spory sukces komercyjny, wyprodukował legendarny Rick Rubin, który współpracował z takimi zespołami, jak m.in. Red Hot Chili Peppers, AC/DC czy Slayer. Warto jednak pamiętać, że muzycy Black Sabbath znacznie wcześniej skontaktowali się z Rubinem. Na początku XXI wieku pojawił się bowiem pomysł, aby nagrać razem album. 

Myślę, że to było w 2002 roku. Wtedy, po raz pierwszy, skontaktował się z nami Rick Rubin – wspominał basista Geezer Butler w podcaście Gabbing With Girlfriends, który prowadzi jego żona, Gloria. 

Black Sabbath - 5 ciekawostek o albumie “Sabbath Bloody Sabbath”

Udaliśmy się do jego domu, aby zagrać mu zgromadzone kawałki. Wtedy pomyślałem: "Boże, co to jest za gówno". Po prostu przestały mi się te utwory podobać. Uznałem, że po tych wszystkich latach nie możemy wyjść do ludzi z czymś takim. To nie byłoby w porządku. Ten temat został ucięty – powiedział muzyk Black Sabbath. 

Sharon Osbourne blokuje ukazanie się na rynku wczesnych nagrań Black Sabbath

Sharon Osbourne stanowczo sprzeciwia się planom wydania wczesnych nagrań Black Sabbath. Chodzi o demówki zarejestrowane przez muzyków w 1969, kiedy to zespół występował jeszcze pod nazwą Earth. Zaapelowała, w mediach społecznościowych, do Jima Simpsona, byłego menedżera Sabbathów.

Jak wiesz, zespół nie chce, aby te taśmy zostały wydane. Zwłaszcza że oni tego nie słyszeli, mimo że obiecałeś dostarczyć kopie dawno temu. Wiesz, że jako zespół Black Sabbath nie bierze rzeczy "na przeczekanie" i możesz być pewien, że jeśli pójdziesz z tym naprzód wbrew woli zespołu, podejmiemy wszelkie działania, jeśli ich prawa zostaną naruszone, zarówno tutaj [w Wielkiej Brytanii - przyp. red.], jak i w Ameryce – napisała Osbourne na Instagramie.

Album zatytułowany Earth: The Legendary Lost Tapes miał pierwotnie ukazać się na rynku w lipcu 2025. 

Oto najlepsze albumy w dyskografii Black Sabbath [TOP5]: