Geezer Butler

i

Autor: Amy Harris/Invision/AP/East News

Wiadomości

Geezer Butler o najbardziej niedocenianym utworze Black Sabbath. Wybór zaskakuje?

Geezer Butler, basista Black Sabbath, wskazał najbardziej niedoceniony utwór w dorobku zespołu. Dla niektórych osób ten wybór może być pewnego rodzaju zaskoczeniem.

Geezer Butler wskazał najbardziej niedoceniany utwór Black Sabbath

Black Sabbath to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Grupa przez prawie 50 lat istnienia wydała 19 studyjnych krążków i stworzyła wiele klasycznych utworów takich jak m.in. "Iron Man", "Children of the Grave" czy "Paranoid". A które kompozycje są niedoceniane? Takie pytanie usłyszał, w jednym z ostatnich wywiadów, basista Geezer Butler

Ozzy Osbourne chce spełnić jedno marzenie związane z Black Sabbath

Może "Hand Of Doom"? Podoba mi się cała partia perkusyjna Billa. Jest zupełnie inna od tego, co robił ktokolwiek inny. Opowiada on o żołnierzach wracających z wojny w Wietnamie. To właśnie zainspirowało mnie do napisania tego tekstu – odpowiedział Butler w rozmowie z "Songfacts". 

"Hand of Doom" to kompozycja, która znalazła się na drugim studyjnym albumie "Paranoid", który ukazał się na rynku w 1970 roku. 

W dalszej części rozmowy basista Black Sabbath rozwinął temat tekstu stworzonego z myślą o "Hand of Doom". – Graliśmy w bazie armii amerykańskiej w Niemczech. Był to swego rodzaju ośrodek przejściowy dla żołnierzy, którzy wracali z Wietnamu, aby po powrocie do Ameryki mogli stawić czoła życiu rodzinnemu, zwykłemu życiu. Zatrzymywali się oni w Niemczech, aby się zdekompresować. Opowiadali mi straszne historie o utknięciu w błocie w Wietnamie i o tym, jak wielu z nich było pod wpływem heroiny. Oczywiście, nie mówili tego w wiadomościach. Pomyślałem więc, że napiszę na ten temat. 

Oto najlepsze albumy w dyskografii Black Sabbath:

Listen on Spreaker.